Jedynie prawda jest ciekawa

To policjant pobił bezbronnego człowieka

14.11.2011

Chodzi o szokujący incydent z 11 listopada, kiedy na jednej z warszawskich ulic policjant napadł na nieuzbrojonego mężczyznę. O tym, że KSP potwierdza prawdziwość nagrań ujawnionych w Internecie, poinformowała rozgłośnia RMF FM. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusz policji nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim (podobno ma uszkodzoną rękę).

Nagranie brutalnego zdarzenia trafiło do Internetu i jest szeroko komentowane pod kątem dziwnych i niedopuszczalnych zachowań policji, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie.

Czy zatem coś dziwnego dzieje się z polską policją?

W rozmowie ze Stefczyk.info Wiktor Świetlik, publicysta „Super Expressu” i „Uważam Rze”, który starał się nagłośnić ów incydent, podkreśla, że 11 listopada doszło do różnych mniej lub bardziej bulwersujących i brutalnych zachowań, ale najbrutalniejsze spośród nich, które zostało zarejestrowane, jest akurat dziełem policjanta.

Już wczoraj w wypowiedzi rzecznika policji wyczułem nutę pobłażliwości w stosunku do tego incydentu, dlatego budzi to mój niepokój. Można się zastanowić, czy funkcjonariusz, który dopuścił się tego rodzaju bandyckiego czynu, zostanie ukarany jedynie dyscyplinarnie, czy też spotka go surowsza kara? – pyta Świetlik.

Wskazuje, że w tym przypadku dowody w postaci filmu są mocne. – Jednak co by było, gdyby tego typu dowodów nie było? Czy skończyłoby się to zatuszowaniem sprawy? – zastanawia się nasz rozmówca.

RoJ
[fot. youtube.com]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook