Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To policjant pobił bezbronnego człowieka

14.11.2011

Chodzi o szokujący incydent z 11 listopada, kiedy na jednej z warszawskich ulic policjant napadł na nieuzbrojonego mężczyznę. O tym, że KSP potwierdza prawdziwość nagrań ujawnionych w Internecie, poinformowała rozgłośnia RMF FM. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusz policji nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim (podobno ma uszkodzoną rękę).

Nagranie brutalnego zdarzenia trafiło do Internetu i jest szeroko komentowane pod kątem dziwnych i niedopuszczalnych zachowań policji, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie.

Czy zatem coś dziwnego dzieje się z polską policją?

W rozmowie ze Stefczyk.info Wiktor Świetlik, publicysta „Super Expressu” i „Uważam Rze”, który starał się nagłośnić ów incydent, podkreśla, że 11 listopada doszło do różnych mniej lub bardziej bulwersujących i brutalnych zachowań, ale najbrutalniejsze spośród nich, które zostało zarejestrowane, jest akurat dziełem policjanta.

Już wczoraj w wypowiedzi rzecznika policji wyczułem nutę pobłażliwości w stosunku do tego incydentu, dlatego budzi to mój niepokój. Można się zastanowić, czy funkcjonariusz, który dopuścił się tego rodzaju bandyckiego czynu, zostanie ukarany jedynie dyscyplinarnie, czy też spotka go surowsza kara? – pyta Świetlik.

Wskazuje, że w tym przypadku dowody w postaci filmu są mocne. – Jednak co by było, gdyby tego typu dowodów nie było? Czy skończyłoby się to zatuszowaniem sprawy? – zastanawia się nasz rozmówca.

RoJ
[fot. youtube.com]
Słowa kluczowe:

polcja

,

napaść

,

policja

,

skandal

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 5. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 6. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook