Jedynie prawda jest ciekawa


To policjant pobił bezbronnego człowieka

14.11.2011

Chodzi o szokujący incydent z 11 listopada, kiedy na jednej z warszawskich ulic policjant napadł na nieuzbrojonego mężczyznę. O tym, że KSP potwierdza prawdziwość nagrań ujawnionych w Internecie, poinformowała rozgłośnia RMF FM. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusz policji nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim (podobno ma uszkodzoną rękę).

Nagranie brutalnego zdarzenia trafiło do Internetu i jest szeroko komentowane pod kątem dziwnych i niedopuszczalnych zachowań policji, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie.

Czy zatem coś dziwnego dzieje się z polską policją?

W rozmowie ze Stefczyk.info Wiktor Świetlik, publicysta „Super Expressu” i „Uważam Rze”, który starał się nagłośnić ów incydent, podkreśla, że 11 listopada doszło do różnych mniej lub bardziej bulwersujących i brutalnych zachowań, ale najbrutalniejsze spośród nich, które zostało zarejestrowane, jest akurat dziełem policjanta.

Już wczoraj w wypowiedzi rzecznika policji wyczułem nutę pobłażliwości w stosunku do tego incydentu, dlatego budzi to mój niepokój. Można się zastanowić, czy funkcjonariusz, który dopuścił się tego rodzaju bandyckiego czynu, zostanie ukarany jedynie dyscyplinarnie, czy też spotka go surowsza kara? – pyta Świetlik.

Wskazuje, że w tym przypadku dowody w postaci filmu są mocne. – Jednak co by było, gdyby tego typu dowodów nie było? Czy skończyłoby się to zatuszowaniem sprawy? – zastanawia się nasz rozmówca.

RoJ
[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 2. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 3. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 4. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 5. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 6. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 7. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 8. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook