Jedynie prawda jest ciekawa


To policjant pobił bezbronnego człowieka

14.11.2011

Chodzi o szokujący incydent z 11 listopada, kiedy na jednej z warszawskich ulic policjant napadł na nieuzbrojonego mężczyznę. O tym, że KSP potwierdza prawdziwość nagrań ujawnionych w Internecie, poinformowała rozgłośnia RMF FM. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusz policji nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim (podobno ma uszkodzoną rękę).

Nagranie brutalnego zdarzenia trafiło do Internetu i jest szeroko komentowane pod kątem dziwnych i niedopuszczalnych zachowań policji, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie.

Czy zatem coś dziwnego dzieje się z polską policją?

W rozmowie ze Stefczyk.info Wiktor Świetlik, publicysta „Super Expressu” i „Uważam Rze”, który starał się nagłośnić ów incydent, podkreśla, że 11 listopada doszło do różnych mniej lub bardziej bulwersujących i brutalnych zachowań, ale najbrutalniejsze spośród nich, które zostało zarejestrowane, jest akurat dziełem policjanta.

Już wczoraj w wypowiedzi rzecznika policji wyczułem nutę pobłażliwości w stosunku do tego incydentu, dlatego budzi to mój niepokój. Można się zastanowić, czy funkcjonariusz, który dopuścił się tego rodzaju bandyckiego czynu, zostanie ukarany jedynie dyscyplinarnie, czy też spotka go surowsza kara? – pyta Świetlik.

Wskazuje, że w tym przypadku dowody w postaci filmu są mocne. – Jednak co by było, gdyby tego typu dowodów nie było? Czy skończyłoby się to zatuszowaniem sprawy? – zastanawia się nasz rozmówca.

RoJ
[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 2. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 3. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 4. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 5. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 6. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook