Jedynie prawda jest ciekawa


To policjant pobił bezbronnego człowieka

14.11.2011

Chodzi o szokujący incydent z 11 listopada, kiedy na jednej z warszawskich ulic policjant napadł na nieuzbrojonego mężczyznę. O tym, że KSP potwierdza prawdziwość nagrań ujawnionych w Internecie, poinformowała rozgłośnia RMF FM. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusz policji nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim (podobno ma uszkodzoną rękę).

Nagranie brutalnego zdarzenia trafiło do Internetu i jest szeroko komentowane pod kątem dziwnych i niedopuszczalnych zachowań policji, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie.

Czy zatem coś dziwnego dzieje się z polską policją?

W rozmowie ze Stefczyk.info Wiktor Świetlik, publicysta „Super Expressu” i „Uważam Rze”, który starał się nagłośnić ów incydent, podkreśla, że 11 listopada doszło do różnych mniej lub bardziej bulwersujących i brutalnych zachowań, ale najbrutalniejsze spośród nich, które zostało zarejestrowane, jest akurat dziełem policjanta.

Już wczoraj w wypowiedzi rzecznika policji wyczułem nutę pobłażliwości w stosunku do tego incydentu, dlatego budzi to mój niepokój. Można się zastanowić, czy funkcjonariusz, który dopuścił się tego rodzaju bandyckiego czynu, zostanie ukarany jedynie dyscyplinarnie, czy też spotka go surowsza kara? – pyta Świetlik.

Wskazuje, że w tym przypadku dowody w postaci filmu są mocne. – Jednak co by było, gdyby tego typu dowodów nie było? Czy skończyłoby się to zatuszowaniem sprawy? – zastanawia się nasz rozmówca.

RoJ
[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. Millerwiki 21.07.2018

  Leszek Miller wypowiada się na temat biseksualizmu wnuczki: To normalna dziewczyna

  Monika Miller to niewątpliwie jedna mediów społecznościowych, głównie za sprawą swoich licznych tatuażów. Wnuczka Leszka Millera ostatnio zasłynęła ze swojej odpowiedzi dla jednego z użytkowników Instagrama, przyznając się do swojej biseksualnej orientacji

 2. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 3. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 4. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 5. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 6. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 7. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 8. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook