Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

TNS Polska: PiS ucieka Platformie

17.06.2014

36 proc. głosów uzyskałoby PiS, a PO - 28 proc, gdyby w ub. tygodniu zostały przeprowadzone wybory parlamentarne - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Próg wyborczy przekroczyłyby też: SLD z 10 proc. poparcia i PSL - z 5 proc.

W porównaniu z majem poparcie dla PiS wzrosło o 4 pkt proc., a dla PO - o 3 pkt procentowe. Poparcie dla SLD wzrosło o 1 pkt proc., a dla PSL - spadło o 1 pkt proc.

Poza Sejmem znalazły się: Nowa Prawica - 4 proc. głosów, Twój Ruch - 2 proc., Solidarna Polska - 2 proc. poparcia oraz Polska Razem i Ruch Narodowy - po 1 proc.

11 proc. badanych nie było zdecydowanych, jaką partię poprzeć.

TNS Polska badał preferencje partyjne osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 19 proc. badanych; 34 proc. - że "raczej" poszłoby do urn. 19 proc. badanych raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 21 proc. - na pewno nie. 7 proc. badanych nie było w tej sprawie zdecydowanych.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6-11 czerwca br. (a więc jeszcze przed wybuchem afery z nagraniami Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza oraz Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 953 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.


Greg/PAP

[fot. PAP/Radek Pietruszka/Bartłomiej Zborowski]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook