Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Haniebna decyzja Gronkiewicz-Waltz

10.07.2014

„Głosowania na tę osobę jest wspieraniem lobby aborcyjnego, i nie da się pogodzić z katolickim sumieniem” - pisze o Hannie Gronkiewicz-Waltz Tomasz Terlikowski.

„Haniebna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent pokazała, że katoliczką już nie jest!” - pisze Tomasz Terlikowski, komentując decyzję o odwołaniu prof. Bogdana Chazana, dyrektora szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Redaktor naczelny portalu Fronda.pl wskazuje, że „zlecenie na prof. Chazana zostało przez prezydent Warszawy zrealizowane”. „Decyzja ta pokazuje, bardzo jednoznacznie, że przestrzeń wolności sumienia nie obejmuje katolików. Oni nie mogą kierować się własnym sumieniem, im prawo do pracy w zawodzie ginekologa nie przysługuje” - pisze Terlikowski.

Dodaje, że „decyzja pani prezydent pokazuje nie tylko, że katolicy tracą wolność w Polsce, ale też, że pani prezydent Warszawy jawnie wyrzekła się własnej wiary”.

„Nauczanie Kościoła jest jasne. Katolik ma bronić życia, a nie skazywać na pozbawienie pracy lekarzy, którzy go bronią” - tłumaczy publicysta.

Terlikowski sprawę stawia jasno: „głosowania na tę osobę jest wspieraniem lobby aborcyjnego, i nie da się pogodzić z katolickim sumieniem. Ktoś kto na Hannę Gronkiewicz-Waltz zagłosuje zaciągnie więc na siebie karę grzechu ciężkiego”.

TK,Fronda.pl
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook