Jedynie prawda jest ciekawa


Terlecki: Sejm niezwłocznie zajmie się prezydenckimi projektami

19.09.2017

Sejm zajmie się prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS niezwłocznie po ich przedstawieniu - zapowiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Wtedy będziemy dyskutować nad tym, co jest możliwe do przyjęcia, a co nie - dodał.

Wicemarszałek był pytany w radiowej Trójce, czy prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, będą głosowane w Sejmie. - Na razie trafiły ad acta, ponieważ czekamy na projekty prezydenta, które - jak od niego osobiście usłyszałem, podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim - w przyszłym tygodniu, koło 25 (września), może parę dni później mają trafić do opinii publicznej - powiedział Terlecki.

Zapewnił, że Sejm zajmie się propozycjami prezydenta Andrzeja Dudy "niezwłocznie", po zapoznaniu się z "ich kształtem". - Wtedy będziemy dyskutować nad tym, co jest możliwe do przyjęcia, czy jest tam coś takiego, co jest niemożliwe do przyjęcia - powiedział.

Terlecki dodał, że prezydent zadeklarował podczas spotkania z klubem PiS, że "widzi możliwość - i uważa to za normalne - że jeszcze w trakcie prac sejmowych będą dokonywane jakieś zmiany, jeżeli będą potrzebne, w jego ustawach".

Zapytany, czy jest możliwe, że prezydent napisze takie projekty, którymi PiS i Sejm w ogóle się nie zajmą, odparł: - To nie tylko my prowadziliśmy kampanię wyborczą pod hasłem "zreformujemy wymiar sprawiedliwości", ale pod takim samym hasłem prowadził ją prezydent (...), więc nie wyobrażam sobie, żeby te projekty wyglądały tak, że nic się nie zmieni. One muszą zmienić tę rzeczywistość, która jest niedobra.

- Musi to być taka zmiana, żeby ona była skuteczna - podkreślił Terlecki. Wskazał m.in. na konieczność zmian personalnych oraz utworzenie izby kontroli. Wicemarszałek dodał, że jest "dobrej myśli".

PAP

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 4. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 5. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 6. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook