Jedynie prawda jest ciekawa


Terlecki: Sejm niezwłocznie zajmie się prezydenckimi projektami

19.09.2017

Sejm zajmie się prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS niezwłocznie po ich przedstawieniu - zapowiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Wtedy będziemy dyskutować nad tym, co jest możliwe do przyjęcia, a co nie - dodał.

Wicemarszałek był pytany w radiowej Trójce, czy prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, będą głosowane w Sejmie. - Na razie trafiły ad acta, ponieważ czekamy na projekty prezydenta, które - jak od niego osobiście usłyszałem, podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim - w przyszłym tygodniu, koło 25 (września), może parę dni później mają trafić do opinii publicznej - powiedział Terlecki.

Zapewnił, że Sejm zajmie się propozycjami prezydenta Andrzeja Dudy "niezwłocznie", po zapoznaniu się z "ich kształtem". - Wtedy będziemy dyskutować nad tym, co jest możliwe do przyjęcia, czy jest tam coś takiego, co jest niemożliwe do przyjęcia - powiedział.

Terlecki dodał, że prezydent zadeklarował podczas spotkania z klubem PiS, że "widzi możliwość - i uważa to za normalne - że jeszcze w trakcie prac sejmowych będą dokonywane jakieś zmiany, jeżeli będą potrzebne, w jego ustawach".

Zapytany, czy jest możliwe, że prezydent napisze takie projekty, którymi PiS i Sejm w ogóle się nie zajmą, odparł: - To nie tylko my prowadziliśmy kampanię wyborczą pod hasłem "zreformujemy wymiar sprawiedliwości", ale pod takim samym hasłem prowadził ją prezydent (...), więc nie wyobrażam sobie, żeby te projekty wyglądały tak, że nic się nie zmieni. One muszą zmienić tę rzeczywistość, która jest niedobra.

- Musi to być taka zmiana, żeby ona była skuteczna - podkreślił Terlecki. Wskazał m.in. na konieczność zmian personalnych oraz utworzenie izby kontroli. Wicemarszałek dodał, że jest "dobrej myśli".

PAP

Warto poczytać

 1. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 2. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 3. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 4. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 5. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 6. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 7. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook