Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Teczka "Bolka" również w Moskwie?!

21.02.2016

Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15 ostrzega, że materiały SB mogą służyć obcym służbom do szantażowania wpływowych postaci w Polsce.

Ożywioną dyskusję wywołała w programie „Woronicza 17” TVP Info sprawa teczki TW "Bolka" odnalezionej w willi Czesława Kiszczaka.

- Powinniśmy pytać na ile to uwikłanie, nigdy nie sprostowane, Lecha Wałęsy, nigdy do końca nie wyjaśnione, miało wpływ na jego działania w późniejszym czasie - zwracał uwagę  Maciej Łopiński.

- Skala kłamstw, które Lech Wałęsa wypowiedział na temat swojej działalności w latach 70. jest tak wielka, że on nie jest w stanie z tych kłamstw się wyplątać. Taka jest prawda. Oglądamy żałosny spektakl, gdzie Wałęsa nowy wątek wymyśla. On już w tych kłamstwach kompletnie się pogubił ocenił Tomasz Rzymkowski.

- Historycy jasno udowodnili, że w latach 80. Czesław Kiszczak dokonał „digitalizacji” wszystkich archiwów UB i SB. Te mikrofilmy, bo tak wówczas tę „digitalizację” przeprowadzono, skopiowano i kopie przesłano do Moskwy, do siedziby KGB, jak również do siedziby STASI. Dzisiaj kopiami tych materiałów SB, tymi hakami na elitę polityczną „Republiki Okrągłego Stołu”, dysponują dwa najpotężniejsze wywiady świata - ostrzegał poseł Kukiz‘15.

Z Rzymkowskim polemizował Adam Struzik z PSL. - Lech Wałęsa jest na pewno postacią skomplikowaną. Jest w nim bardzo dużo dobrego, ale też bardzo dużo złego. Tylko martwi bohaterowie są kryształowo czyści - mówił ludowiec.

- Taki bohater jak Lech Wałęsa ma niewątpliwe zasługi, ale też ma też plamy. Być może w latach 70-tych współpracował z SB. Ja tego nie wiem. Jestem ostatnim człowiekiem, który rzucałby w niego kamieniem, ponieważ uważam, że ilość tych zasług, które później dla polskiej demokracji, dla polskiego wizerunku na arenie międzynarodowej, dla naszej obecności i w NATO i w UE on przyniósł, jest większa niż straty i te negatywne oceny - przekonywał Struzik.

Rzymkowski przypomniał rzecz zasadniczą: - Lustracja ma służyć temu, żeby żaden dziennikarz, polityk, czy dyplomata, oficer służb specjalnych polskich, czy zagranicznych, nie był szantażowany. O to chodzi!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/TVP Info

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. tk 26.10.2016

  Projekt PiS-u ws. TK już w Sejmie

  Zgodnie z propozycją partii rządzącej, kadencja prezesa TK trwałaby 6 lat.

 3. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 4. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 5. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 6. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 7. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 8. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook