Jedynie prawda jest ciekawa

Teczka "Bolka" również w Moskwie?!

21.02.2016

Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15 ostrzega, że materiały SB mogą służyć obcym służbom do szantażowania wpływowych postaci w Polsce.

Ożywioną dyskusję wywołała w programie „Woronicza 17” TVP Info sprawa teczki TW "Bolka" odnalezionej w willi Czesława Kiszczaka.

- Powinniśmy pytać na ile to uwikłanie, nigdy nie sprostowane, Lecha Wałęsy, nigdy do końca nie wyjaśnione, miało wpływ na jego działania w późniejszym czasie - zwracał uwagę  Maciej Łopiński.

- Skala kłamstw, które Lech Wałęsa wypowiedział na temat swojej działalności w latach 70. jest tak wielka, że on nie jest w stanie z tych kłamstw się wyplątać. Taka jest prawda. Oglądamy żałosny spektakl, gdzie Wałęsa nowy wątek wymyśla. On już w tych kłamstwach kompletnie się pogubił ocenił Tomasz Rzymkowski.

- Historycy jasno udowodnili, że w latach 80. Czesław Kiszczak dokonał „digitalizacji” wszystkich archiwów UB i SB. Te mikrofilmy, bo tak wówczas tę „digitalizację” przeprowadzono, skopiowano i kopie przesłano do Moskwy, do siedziby KGB, jak również do siedziby STASI. Dzisiaj kopiami tych materiałów SB, tymi hakami na elitę polityczną „Republiki Okrągłego Stołu”, dysponują dwa najpotężniejsze wywiady świata - ostrzegał poseł Kukiz‘15.

Z Rzymkowskim polemizował Adam Struzik z PSL. - Lech Wałęsa jest na pewno postacią skomplikowaną. Jest w nim bardzo dużo dobrego, ale też bardzo dużo złego. Tylko martwi bohaterowie są kryształowo czyści - mówił ludowiec.

- Taki bohater jak Lech Wałęsa ma niewątpliwe zasługi, ale też ma też plamy. Być może w latach 70-tych współpracował z SB. Ja tego nie wiem. Jestem ostatnim człowiekiem, który rzucałby w niego kamieniem, ponieważ uważam, że ilość tych zasług, które później dla polskiej demokracji, dla polskiego wizerunku na arenie międzynarodowej, dla naszej obecności i w NATO i w UE on przyniósł, jest większa niż straty i te negatywne oceny - przekonywał Struzik.

Rzymkowski przypomniał rzecz zasadniczą: - Lustracja ma służyć temu, żeby żaden dziennikarz, polityk, czy dyplomata, oficer służb specjalnych polskich, czy zagranicznych, nie był szantażowany. O to chodzi!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/TVP Info

[fot. PAP/EPA]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook