Jedynie prawda jest ciekawa


Teczka "Bolka" również w Moskwie?!

21.02.2016

Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15 ostrzega, że materiały SB mogą służyć obcym służbom do szantażowania wpływowych postaci w Polsce.

Ożywioną dyskusję wywołała w programie „Woronicza 17” TVP Info sprawa teczki TW "Bolka" odnalezionej w willi Czesława Kiszczaka.

- Powinniśmy pytać na ile to uwikłanie, nigdy nie sprostowane, Lecha Wałęsy, nigdy do końca nie wyjaśnione, miało wpływ na jego działania w późniejszym czasie - zwracał uwagę  Maciej Łopiński.

- Skala kłamstw, które Lech Wałęsa wypowiedział na temat swojej działalności w latach 70. jest tak wielka, że on nie jest w stanie z tych kłamstw się wyplątać. Taka jest prawda. Oglądamy żałosny spektakl, gdzie Wałęsa nowy wątek wymyśla. On już w tych kłamstwach kompletnie się pogubił ocenił Tomasz Rzymkowski.

- Historycy jasno udowodnili, że w latach 80. Czesław Kiszczak dokonał „digitalizacji” wszystkich archiwów UB i SB. Te mikrofilmy, bo tak wówczas tę „digitalizację” przeprowadzono, skopiowano i kopie przesłano do Moskwy, do siedziby KGB, jak również do siedziby STASI. Dzisiaj kopiami tych materiałów SB, tymi hakami na elitę polityczną „Republiki Okrągłego Stołu”, dysponują dwa najpotężniejsze wywiady świata - ostrzegał poseł Kukiz‘15.

Z Rzymkowskim polemizował Adam Struzik z PSL. - Lech Wałęsa jest na pewno postacią skomplikowaną. Jest w nim bardzo dużo dobrego, ale też bardzo dużo złego. Tylko martwi bohaterowie są kryształowo czyści - mówił ludowiec.

- Taki bohater jak Lech Wałęsa ma niewątpliwe zasługi, ale też ma też plamy. Być może w latach 70-tych współpracował z SB. Ja tego nie wiem. Jestem ostatnim człowiekiem, który rzucałby w niego kamieniem, ponieważ uważam, że ilość tych zasług, które później dla polskiej demokracji, dla polskiego wizerunku na arenie międzynarodowej, dla naszej obecności i w NATO i w UE on przyniósł, jest większa niż straty i te negatywne oceny - przekonywał Struzik.

Rzymkowski przypomniał rzecz zasadniczą: - Lustracja ma służyć temu, żeby żaden dziennikarz, polityk, czy dyplomata, oficer służb specjalnych polskich, czy zagranicznych, nie był szantażowany. O to chodzi!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/TVP Info

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. LisAndruszkiewicz 20.03.2018

  Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

  - Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku"

 2. Smolenskwrakwiki 20.03.2018

  Polska nie odzyska wraku Tupolewa? Niespodziewany problem

  Sytuacja z wrakiem tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem, jest ciężka, w pewnym "zakleszczeniu" - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Poinformował, że 10 kwietnia br. prezydent Andrzej Duda weźmie udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy

 3. Banderasobieplonie20032018 20.03.2018

  Narodowcy spalili wizerunki Bandery. Jest reakcja Ukrainy

  Ambasada Ukrainy w Polsce potępia manifestację zorganizowaną przez niektóre polskie organizacje nacjonalistyczne pod Ambasadą tego kraju w Warszawie - poinformowała w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Ambasada

 4. Nordstreamwiki 20.03.2018

  "Pozostaliśmy przy swoim". Polska twardo przeciw Nord Stream 2

  Kropla drąży skałę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o kwestię gazociągu Nord Stream2 i poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Rozmawialiśmy o Nord Stream 2, pozostaliśmy przy swoim" - dodał

 5. duda08032018 20.03.2018

  Prezydent podjął decyzję w sprawie gratulacji dla Putina

  Prezydent Andrzej Duda nie wyśle Władimirowi Putinowi gratulacji w związku z niedzielnymi wyborami, prezydent podjął też decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski

 6. Petruflickr 20.03.2018

  Problemy "ekonomisty" Petru. Nie może się rozwieść

  Ryszard Petru od ponad roku nie może się rozwieść z żoną - informuje "Super Express"

 7. Schetyna21022018 20.03.2018

  Schetyna jątrzy w sprawie wizyty Merkel w Warszawie. Co tym razem mu się nie podoba?

  Wolałbym, żeby ta wizyta była dłuższa; nie słyszałem konkretów - stwierdził we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna pytany o ocenę wizyty niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. W jego ocenie Polska nie jest partnerem tak ważnym dla polityki europejskiej, jak wcześniej

 8. Aborcjawiki 19.03.2018

  Polakom uda się "zatrzymać" aborcję? To ważny moment dla ochrony życia poczętego

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Podczas posiedzenia dochodziło do wymiany zdań między zwolennikami a przeciwnikami proponowanych zmian

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook