Jedynie prawda jest ciekawa


Teczka "Bolka" również w Moskwie?!

21.02.2016

Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15 ostrzega, że materiały SB mogą służyć obcym służbom do szantażowania wpływowych postaci w Polsce.

Ożywioną dyskusję wywołała w programie „Woronicza 17” TVP Info sprawa teczki TW "Bolka" odnalezionej w willi Czesława Kiszczaka.

- Powinniśmy pytać na ile to uwikłanie, nigdy nie sprostowane, Lecha Wałęsy, nigdy do końca nie wyjaśnione, miało wpływ na jego działania w późniejszym czasie - zwracał uwagę  Maciej Łopiński.

- Skala kłamstw, które Lech Wałęsa wypowiedział na temat swojej działalności w latach 70. jest tak wielka, że on nie jest w stanie z tych kłamstw się wyplątać. Taka jest prawda. Oglądamy żałosny spektakl, gdzie Wałęsa nowy wątek wymyśla. On już w tych kłamstwach kompletnie się pogubił ocenił Tomasz Rzymkowski.

- Historycy jasno udowodnili, że w latach 80. Czesław Kiszczak dokonał „digitalizacji” wszystkich archiwów UB i SB. Te mikrofilmy, bo tak wówczas tę „digitalizację” przeprowadzono, skopiowano i kopie przesłano do Moskwy, do siedziby KGB, jak również do siedziby STASI. Dzisiaj kopiami tych materiałów SB, tymi hakami na elitę polityczną „Republiki Okrągłego Stołu”, dysponują dwa najpotężniejsze wywiady świata - ostrzegał poseł Kukiz‘15.

Z Rzymkowskim polemizował Adam Struzik z PSL. - Lech Wałęsa jest na pewno postacią skomplikowaną. Jest w nim bardzo dużo dobrego, ale też bardzo dużo złego. Tylko martwi bohaterowie są kryształowo czyści - mówił ludowiec.

- Taki bohater jak Lech Wałęsa ma niewątpliwe zasługi, ale też ma też plamy. Być może w latach 70-tych współpracował z SB. Ja tego nie wiem. Jestem ostatnim człowiekiem, który rzucałby w niego kamieniem, ponieważ uważam, że ilość tych zasług, które później dla polskiej demokracji, dla polskiego wizerunku na arenie międzynarodowej, dla naszej obecności i w NATO i w UE on przyniósł, jest większa niż straty i te negatywne oceny - przekonywał Struzik.

Rzymkowski przypomniał rzecz zasadniczą: - Lustracja ma służyć temu, żeby żaden dziennikarz, polityk, czy dyplomata, oficer służb specjalnych polskich, czy zagranicznych, nie był szantażowany. O to chodzi!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/TVP Info

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 6. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 7. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 8. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook