Jedynie prawda jest ciekawa


Te słowa Misiło niestety nie są żartem. Twierdzi, że wolałby rzucać w posła kamieniami

20.10.2017
MisiloYT
Te słowa Misiło niestety nie są żartem. Twierdzi, że wolałby rzucać w posła kamieniami

Kontrkandydat Ryszarda Petru na stanowisko szefa Nowoczesnej odniósł się w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna do epizodu z debaty w komisji na temat sądownictwa, kiedy poseł .N stanął na krześle i rzucał w stronę prezydium kulkami z papieru.

"A gdybym jeszcze raz miał rzucać, to wolałbym, żeby zamiast papieru był kamień" - powiedział Misiło. Na zdziwienie Roberta Mazurka oświadczył, że "nie chciałby, ale wolałby" to zrobić. - Na Boga, jaka to różnica? - zapytał prowadzący rozmowę. - Wolałbym, żeby te kartki były z kamienia - odpowiedział kandydat na szefa Nowoczesnej.

Chwilę później zreflektował się, że chciałby, aby poprawki Nowoczesnej do ustaw o sądownictwie były "wyryte w kamieniu", a nie spisane na papierze. Jak dodał, była to "barwna metafora". - Ryszard Petru używa ich permanentnie - przekonywał Misiło. 

Kandydat na szefa Nowoczesnej odniósł się też do słynnych już wpadek swojego konkurenta w walce o najwyższe stanowisko w partii, Ryszarda Petru. - Być może Petru za dużo mówi, jego myśli zbyt szybko płyną. Ja, kiedy bardzo szybko mówię, to łapię się na tym, że mogę popełnić błąd, i zwalniam - przekonywał. Jak dodał, w polityce równie ważne jak mówienie jest słuchanie, "a on więcej mówi, niż słucha". - A tu powinien zastosować Arystotelesowski środek - tłumaczył Misiło.

DGP/KH
Fot: YouTube

Warto poczytać

 1. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 2. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 3. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 4. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 5. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 6. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 7. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 8. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook