Jedynie prawda jest ciekawa


"Taka dewastacja środowiska nie występowała nawet w okupacji hitlerowskiej". Internet kpi z dziennikarki

15.01.2018
Rusinokupacja
"Taka dewastacja środowiska nie występowała nawet w okupacji hitlerowskiej". Internet kpi z dziennikarki

Kinga Rusin postanowiła "zabłysnąć" swoją wiedzą po posiedzeniu komisji ds zmian w prawie łowieckim. - Czy się pani sufit na łeb nie spier*olił? - pyta Krzysztof Stanowski.

Prezenterka telewizyjna bardzo mocno zaangażowała się w sprawy ochrony środowiska, do tego stopnia, że aktywnie bierze udział w obradach komisji zajmujących się zmianami w prawie łowieckim. I choć według niej są one „nudne”, to po ich zakończeniu miała bardzo dużo do powiedzenia w rozmowie z dziennikarzem wp.pl.

Jak przekonywała Rusin, jest ona "tak zwaną stroną społeczną, nie interesuje mnie barwa społeczna posłów głosujących w podkomisji". W jej opinii, obecne uregulowania dają myśliwym zdecydowanie zbyt duże uprawnienia, umieszczając ich wręcz ponad prawem.

- Czy to jest rzeczpospolita myśliwych, czy jednak żyjemy cały czas w państwie polskim? Mam dosyć tej hucpy po prostu - powiedziała.

- Według nie mojego zdania, tylko obliczeń naukowców, taka dewastacja nie występowała nawet w trakcie okupacji hitlerowskiej. W jaki sposób to teraz naprawić? Teraz to tylko możemy postawić jakąś tamę i powiedzieć "stop, już dosyć, już wycięliście wszystko co było cenne, zabijacie wszystko co się rusza" – powiedziała Kinga Rusin.

Reakcja słynnego publicysty sportowego, Krzysztofa Stanowskiego, była błyskawiczna. - Pani Kingo, czy jest pani pewna, że w czasie II Wojny Światowej bardziej dbano o środowisko? I drugie pytanie: czy się pani sufit na łeb nie spier*olił? – zapytał Stanowski.

W internecie błyskawicznie pojawił się hashtag „BądźJakKinga” pod którym internauci ze sporą dawką ironii komentowali wypowiedź Rusin.

kh
Fot: youtube/twitter

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook