Jedynie prawda jest ciekawa

Tak perfidnego kłamstwa dawno nie było. Radna Platformy z Ursynowa błysnęła w sieci

14.11.2017
pomanipulacja14112017
Tak perfidnego kłamstwa dawno nie było. Radna Platformy z Ursynowa błysnęła w sieci

Banksy przewidział. Błaszczak nie dostrzega. Polska 11.11.17 – napisała Sylwia Krajewska z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej na warszawskim Ursynowie. Do zobrazowania tego, czego to niby minister Błaszczak nie dostrzegł, radna z PO użyła obrazka z graffiti przedstawiającym słynną scenę policjanta kopiącego jednego z uczestników Marszu Niepodległości z 2011 roku.

Radna z Ursynowa chciała zobrazować rzekome przyzwolenie ministra Błaszczaka na brutalne działania policji wobec kontrdemonstrantów na tegorocznym Marszu Niepodległości. Nie była jednak w stanie wrzucić żadnych zdjęć czy filmów, które tego typu zachowania policji mogłyby obrazować.

Posłużyła się więc obrazem, który przedstawiał scenę z… 11 listopada 2011 roku. To wówczas doszło do pobicia jednego z uczestników Marszu Niepodległości. 

Oskarżony policjant najpierw użył gazu, a następnie kopał po głowie demonstranta, który nie wykazywał żadnych agresywnych zachowań ani nie stawiał oporu. Agresywnego funkcjonariusza, który w momencie zdarzenia nie miał na sobie munduru policjanta, odciągnęli dopiero jego koledzy. Cała sytuacja została nagrana przez świadków i upubliczniona w Internecie – relacjonowała tę sprawę Rzeczpospolita.

Sylwia-Krajewska-on-Twitter-Banksy-przewidzia-Baszczak-nie-dostrzega-Polska-111117-https-tco-ph8ZJB6Sje

Policjanta, który dopuścił się wówczas tego haniebnego czynu, skazano w 2013 roku wyrokiem warszawskiego sądu rejonowego na karę półtora oku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i zabroniono wykonywania zawodu przez 8 lat. Wyrok nie był prawomocny.

Na wpis zareagowali internauci, którzy przypomnieli radnej Platformy czym inspirował się twórca graffiti. 

Aktualizacja: Po naszym tekście i reakcji internautów radna PO usunęła swój wpis. Zostają jedynie dowody w postaci screenów. 

Warto poczytać

 1. kaczynski17112017 17.11.2017

  "Zakaz hodowli zwierząt futerkowych to kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości"

  Prezes PiS: zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to droga do europeizacji

 2. DudaSzydlo 17.11.2017

  Pracę prezydenta oceniamy wysoko, rządu - nieco niżej

  52 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu Beaty Szydło - 44 proc. ostrzega ją dobrze; dokładnie tyle samo jest zdania przeciwnego

 3. Bonieckiwpolityce 17.11.2017

  Co się dzieje z księdzem Bonieckim? Wzbudza kolejne kontrowersje

  - Jestem przerażona postawą księdza. Ludzi nie wolno nam potępiać, ale grzech jak najbardziej, więc dlaczego ksiądz tego nie robi? Odczytuje to jako pochwała grzechu i robienie sobie z Pana Boga polewkę - piszą internauci

 4. SzydloGuy-1 17.11.2017

  Mocne przesłanie Szydło do zachodnich polityków: nie zgodzę się, żeby obywatele mojego kraju byli szkalowani

  Polska premier odniosła się do skandalicznych słów Guy'a Verhofstadt'a. - 60 tysięcy ludzi, którzy w Warszawie wyszli na piękną, biało-czerwoną manifestację, żeby uczcić Święto Niepodległości, nie może być nazywanych przez nikogo - i dotyczy to nie tylko Polski, ale każdego innego kraju - faszystami

 5. Dzieci1 17.11.2017

  Możesz zrezygnować z ulgi podatkowej na dziecko. Zobacz kiedy się to opłaci

  Rodziny z jednym dzieckiem, które po skorzystaniu z ulgi rodzinnej przekroczyły próg dochodowy i straciły prawo do "500 plus", mogą skorygować swój wniosek o świadczenie - zapewnił wiceminister RPiPS Bartosz Marczuk. Zaznaczył, że w tej sytuacji należy zrezygnować z ulgi

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook