Jedynie prawda jest ciekawa


Tak perfidnego kłamstwa dawno nie było. Radna Platformy z Ursynowa błysnęła w sieci

14.11.2017
pomanipulacja14112017
Tak perfidnego kłamstwa dawno nie było. Radna Platformy z Ursynowa błysnęła w sieci

Banksy przewidział. Błaszczak nie dostrzega. Polska 11.11.17 – napisała Sylwia Krajewska z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej na warszawskim Ursynowie. Do zobrazowania tego, czego to niby minister Błaszczak nie dostrzegł, radna z PO użyła obrazka z graffiti przedstawiającym słynną scenę policjanta kopiącego jednego z uczestników Marszu Niepodległości z 2011 roku.

Radna z Ursynowa chciała zobrazować rzekome przyzwolenie ministra Błaszczaka na brutalne działania policji wobec kontrdemonstrantów na tegorocznym Marszu Niepodległości. Nie była jednak w stanie wrzucić żadnych zdjęć czy filmów, które tego typu zachowania policji mogłyby obrazować.

Posłużyła się więc obrazem, który przedstawiał scenę z… 11 listopada 2011 roku. To wówczas doszło do pobicia jednego z uczestników Marszu Niepodległości. 

Oskarżony policjant najpierw użył gazu, a następnie kopał po głowie demonstranta, który nie wykazywał żadnych agresywnych zachowań ani nie stawiał oporu. Agresywnego funkcjonariusza, który w momencie zdarzenia nie miał na sobie munduru policjanta, odciągnęli dopiero jego koledzy. Cała sytuacja została nagrana przez świadków i upubliczniona w Internecie – relacjonowała tę sprawę Rzeczpospolita.

Sylwia-Krajewska-on-Twitter-Banksy-przewidzia-Baszczak-nie-dostrzega-Polska-111117-https-tco-ph8ZJB6Sje

Policjanta, który dopuścił się wówczas tego haniebnego czynu, skazano w 2013 roku wyrokiem warszawskiego sądu rejonowego na karę półtora oku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i zabroniono wykonywania zawodu przez 8 lat. Wyrok nie był prawomocny.

Na wpis zareagowali internauci, którzy przypomnieli radnej Platformy czym inspirował się twórca graffiti. 

Aktualizacja: Po naszym tekście i reakcji internautów radna PO usunęła swój wpis. Zostają jedynie dowody w postaci screenów. 

Warto poczytać

 1. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 2. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 3. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 4. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 5. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 6. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 7. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 8. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook