Jedynie prawda jest ciekawa


"Tak dla życia". Ulicami Warszawy przeszedł marsz pro-life

02.04.2017

Pod hasłem „Tak dla Życia”, ulicami Warszawy przeszedł XII Marsz Świętości Życia. Wydarzenie poprzedziły Msze św. w katedrach obu stołecznych diecezji, po których uczestnicy spotkali się na Placu Zamkowym i wspólnie przeszli do bazyliki Świętego Krzyża.

Kard. Nycz zapraszając Warszawiaków do udziału marszu zachęcił, by w ten sposób przyczynić się do promocji świętości życia. Jak zauważył metropolita, nie jest przypadkiem, że to wydarzenie odbyło się 2 kwietnia - w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. "To papież, który swoje słowo „tak” dla życia, przez cały swój pontyfikat, a nawet wcześniej, wypowiadał tyle razy razy, tak głośno i wiele uczynił dla tego, żeby wszyscy w sposób pozytywny, piękny i wspaniały, patrzyli na życie i jego świętość, a równocześnie byli zdeterminowani i gotowi, by bronić każdego życia poczętego i każdego człowieka, który przychodzi na ten świat, wtedy, gdy jest malutkim dzieckiem i gdy jest stary i chory" - mówił kardynał Nycz w  zaproszeniu.

Rozpoczynając marsz, metropolita warszawski powiedział:"Dawajmy świadectwo, że życie jest święte. Idźmy w Panu!"

kk/wPolityce.pl

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook