Jedynie prawda jest ciekawa


Ta koszulka Pierwszej Damy rozwścieczyła lewicę. Zdjęcie Agaty Dudy robi furorę w sieci

29.06.2018
agata-duda-rib-29062018-r
Ta koszulka Pierwszej Damy rozwścieczyła lewicę. Zdjęcie Agaty Dudy robi furorę w sieci

Ostatnia wizyta pary prezydenckiej na Łotwie, podczas której prezydent Duda i jego małżonka m.in. obejrzeli mecz Polski z Japonią, wzbudził niemałą sensację. Wszystko za sprawą Pierwszej Damy i jej koszulki z firmy „Red is bad”.

Znana marka ubrań patriotycznych może ponownie cieszyć się udaną promocją swoich produktów. Wcześniej przyczyniał się do tego prezydent Andrzej Duda, który niejednokrotnie pokazywał się publicznie w koszulce tej firmy np. podczas jednej z wizyt w Chinach. 

Tym razem zrobiła to jego małżonka, Agata Duda, która ostatni mecz podopiecznych Adama Nawałki na mundialu oglądała w towarzystwie Polaków mieszkających na Łotwie. Miała wówczas na sobie koszulkę z polskim orłem na ciemnym tle. 

Uwagę zwrócono przede wszystkim na koronę, jaką miał na sobie orzeł, która znacznie różni się od przyjętej w obecnej wersji godła. Korona na koszulce jest tzw. koroną zamkniętą, podczas gdy ta z godła jest koroną otwartą. Ma to spore znaczenie w heraldyce, gdzie uznawane jest, iż zamknięta korona oznacza silne i niezależne państwo, w przeciwieństwie do otwartej wersji. Zamkniętą koronę stosowano w okresie II RP do 1927 roku oraz przez rząd Polski na uchodźstwie od roku 1956. 

Niektórzy zarzucają pierwszej damie nieznajomość polskiego herbu oraz wspieranie eurosceptycznej marki. Inni zaś chwalą Agatę Dudę za odwagę i propagowanie lepszej wizji godła.
JD

fot. twitter.comWarto poczytać

 1. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 2. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 8. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook