Jedynie prawda jest ciekawa

Szydłobus wyruszył w drogę

22.06.2015

Andrzej Duda przekazał kluczyki od Dudabusa, który stał się właśnie Szydłobusem – niedawnej szefowej swojego sztabu wyborczego, a obecnie kandydatce PiS na premiera – Beacie Szydło.

Ten autobus w ręce Beaty Szydło symbolicznie przekazuję. Przekazuję go symbolicznie niedawnej szefowej mojego sztabu, a dziś osobie wskazanej na urząd premiera. Bo PiS ubiega się o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych — mówił prezydent elekt.
To nie będzie droga łatwa. To jest droga słuchania. A ludzie są nieraz w trudnej sytuacji. Ich trzeba wysłuchać: jakie są ich życzenia, oceny, oczekiwania — przekonywał.
Wierze głęboko w demokrację, że w Polsce tak,  jak w krajach gdzie demokracja jest ugruntowana, gdzie partie się zmieniają, ale kraje się rozwijają, wierzę , że w takim kierunku i nasz kraj będzie zmierzał — dodał.
Beata Szydło przejmując kluczyki stwierdziła:
Przejechaliśmy tysiące kilometrów. Najważniejsza nauka – jaka płynie z tej podróży to ta, że trzeba ją kontynuować. Trzeba słuchać, i spotykać się
Tego dialogu w Polsce bardzo brakuje. Jeśli będziemy w stanie uszanować zdanie każdego – to sprawy w Polsce mogą iść w innym kierunku, w tym w którym chcą Polacy Dzisiaj wszyscy musimy pochylić się nad każdym obywatelem państwa i zastanowić się, czy to co jest spełnia oczekiwania naszego państwa. Naszym zdaniem jest by ta droga, którą kroczymy wiodła nas ku dobremu rozwojowi – spotkajmy się w drodze… — zakończyła.

Dziś Szydłobus ma odwiedzić Pułtusk, Karniewo, Ostrołękę i Ostrów Mazowiecką

ansa/ TVN24

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook