Jedynie prawda jest ciekawa

Szydłobus wyruszył w drogę

22.06.2015

Andrzej Duda przekazał kluczyki od Dudabusa, który stał się właśnie Szydłobusem – niedawnej szefowej swojego sztabu wyborczego, a obecnie kandydatce PiS na premiera – Beacie Szydło.

Ten autobus w ręce Beaty Szydło symbolicznie przekazuję. Przekazuję go symbolicznie niedawnej szefowej mojego sztabu, a dziś osobie wskazanej na urząd premiera. Bo PiS ubiega się o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych — mówił prezydent elekt.
To nie będzie droga łatwa. To jest droga słuchania. A ludzie są nieraz w trudnej sytuacji. Ich trzeba wysłuchać: jakie są ich życzenia, oceny, oczekiwania — przekonywał.
Wierze głęboko w demokrację, że w Polsce tak,  jak w krajach gdzie demokracja jest ugruntowana, gdzie partie się zmieniają, ale kraje się rozwijają, wierzę , że w takim kierunku i nasz kraj będzie zmierzał — dodał.
Beata Szydło przejmując kluczyki stwierdziła:
Przejechaliśmy tysiące kilometrów. Najważniejsza nauka – jaka płynie z tej podróży to ta, że trzeba ją kontynuować. Trzeba słuchać, i spotykać się
Tego dialogu w Polsce bardzo brakuje. Jeśli będziemy w stanie uszanować zdanie każdego – to sprawy w Polsce mogą iść w innym kierunku, w tym w którym chcą Polacy Dzisiaj wszyscy musimy pochylić się nad każdym obywatelem państwa i zastanowić się, czy to co jest spełnia oczekiwania naszego państwa. Naszym zdaniem jest by ta droga, którą kroczymy wiodła nas ku dobremu rozwojowi – spotkajmy się w drodze… — zakończyła.

Dziś Szydłobus ma odwiedzić Pułtusk, Karniewo, Ostrołękę i Ostrów Mazowiecką

ansa/ TVN24
CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook