Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Z pokorą patrzę na sondaże

31.03.2017

- My wzięliśmy odpowiedzialność za władzę, naruszyliśmy wiele interesów. To dla wielu środowisk nie jest akceptowalne - powiedziała premier.

- Rząd nie jest stroną protestu, mam nadzieję, że ten strajk nie będzie ingerował w normalne funkcjonowanie szkół. Organizatorzy strajku są zaangażowani politycznie - mówiła w Polski Radiu premier Beata Szydło.

- Oczywiście związek ma prawo do organizowania strajków, ale organizowanie go w ten sposób nie jest dobrym pomysłem. Reforma edukacji jest faktem. Pytanie, czy strajk w placówkach oświatowych kosztem dzieci jest dobrym rozwiązaniem. Ja jestem zwolennikiem rozmów, ale obie strony muszą się chcieć porozumieć. Jeszcze raz przypomnę, że rząd nie jest stroną - podkreśliła. 

- Ja mam wrażenie, że ta forma jest dyktowana względami politycznymi. Szkoda, bo problemy można rozwiązywać w inny sposób - stwierdziła premier.

Komentując sondażowy spadek notowań PiS szefowa rządu powiedziała natomiast: - Ja nie określałabym tego mianem zadyszki, ale ja z pełną pokorą patrzę na to sondaże. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Liczyłam się z tym, że w pewnym momencie będą niższe notowania dla PiS.

Jak tłumaczyła: - My wzięliśmy odpowiedzialność za władzę, naruszyliśmy wiele interesów. To dla wielu środowisk nie jest akceptowalne. Trzeba mieć wystarczającą pokorę, że gdy popełnia się błędy, to trzeba wyciągać wnioski. Najważniejszym sondażem dla PiS to np. wskaźniki jak poprawiło się życie Polaków dzięki wprowadzeniu 500+.

Zadeklarowała również: - My musimy zrobić wszystko, aby wygrać kolejne wybory. Teraz jest potrzebna konsekwencja, pokora, wyciągnięcie wniosków.

Zapewniła również, że na bieżąco ocenia pracę poszczególnych resortów i ze jest ona bardzo różna. - Ocena ministrów jest i biegnie cały czas. Tu wnioski również wyciągam. Na bieżąco rozmawiam z ministrami, są tacy ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę - powiedziała Beata Szydło.

Pytana o krytyczne oceny ministrów obrony narodowej i spraw zagranicznych premier stwierdziła natomiast: - Mają niełatwy odcinek pracy i te oceny są niesprawiedliwymi. Witold Waszczykowski, który prowadzi politykę zagraniczną jest jednym z najbardziej zapracowanych ministrów. To,  co robi, wymaga dużego zaangażowanie. Podejmuje działania, które oceniam pozytywnie. Ostatni szczyt w Rzymie pokazuje, że nasza dyplomacja jest skuteczna. Te zapisy w Deklaracji Rzymskiej nie wzięły się znikąd, ale dzięki determinacji ministra Waszczykowskiego i Szymańskiego.

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

ansa/ Polskie Radio

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 3. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 4. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 5. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 6. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 7. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook