Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło z humorem m.in. o sobie

30.01.2016

Premier Beata Szydło udowodniła, że ma dystans do siebie. Podczas wizyty w redakcji „Super Expressu” odpowiadała na pytania internautów. Niektóre z nich były naprawdę zaskakujące.

I tak premier zapytana o reakcję na memy na swój temat zapewniła, że … bardzo je lubi.

"Ostatni mem, który mi się spodobał, to było zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego siedzącego w ławach poselskich, który rozmawia przez telefon. Obok niego jest napisane: popraw broszkę, bo mam zakłócenia. Świetne" — zdradziła Beata Szydło.

Odniosła się również do zarzutów, jakoby nie miała własnego zdania i jedynie kierowała się dyrektywami Jarosława Kaczyńskiego.

"Z prezesem Kaczyńskim spotykam się regularnie. Jest szefem partii, która tworzy rząd. Więc jest to naturalne, że rozmawiam z nim. Poza tym korzystam z doświadczenia prezesa. Ale zdanie mam zawsze swoje" — zaznaczyła.

Prezes Rady Ministrów wybrnęła także z pytania dotyczącego plotek o rzekomym braku sympatii wobec premier ze strony… kota prezesa PiS.

"Nie znam kota Jarosława Kaczyńskiego. Wiem, że mnie lubią moje trzy koty" — odparła ze śmiechem.

Wśród tych niekiedy zabawnych pytań, pojawiały się także te poważne. Premier zapewniła, że projekt ustawy ws. obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęty w tym roku. Odniosła się również do kwestii przyjmowania uchodźców.

"Chcemy mieć kontrolę nad tym, jakie osoby będą do nas trafiał. MSW to weryfikuje, postawiliśmy bardzo ostre warunki. Zależy nam na tym, by byli to chrześcijanie, rodziny, osoby które uciekają ze względu na zagrożenie swojego życia" — wyjaśniła, podkreślając, że stanowisko PiS zakłada, że problem imigracyjny trzeba rozwiązać poza granicami Unii Europejskiej.

lap/Super Express

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 2. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 3. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 4. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 5. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 6. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 7. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook