Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło z humorem m.in. o sobie

30.01.2016

Premier Beata Szydło udowodniła, że ma dystans do siebie. Podczas wizyty w redakcji „Super Expressu” odpowiadała na pytania internautów. Niektóre z nich były naprawdę zaskakujące.

I tak premier zapytana o reakcję na memy na swój temat zapewniła, że … bardzo je lubi.

"Ostatni mem, który mi się spodobał, to było zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego siedzącego w ławach poselskich, który rozmawia przez telefon. Obok niego jest napisane: popraw broszkę, bo mam zakłócenia. Świetne" — zdradziła Beata Szydło.

Odniosła się również do zarzutów, jakoby nie miała własnego zdania i jedynie kierowała się dyrektywami Jarosława Kaczyńskiego.

"Z prezesem Kaczyńskim spotykam się regularnie. Jest szefem partii, która tworzy rząd. Więc jest to naturalne, że rozmawiam z nim. Poza tym korzystam z doświadczenia prezesa. Ale zdanie mam zawsze swoje" — zaznaczyła.

Prezes Rady Ministrów wybrnęła także z pytania dotyczącego plotek o rzekomym braku sympatii wobec premier ze strony… kota prezesa PiS.

"Nie znam kota Jarosława Kaczyńskiego. Wiem, że mnie lubią moje trzy koty" — odparła ze śmiechem.

Wśród tych niekiedy zabawnych pytań, pojawiały się także te poważne. Premier zapewniła, że projekt ustawy ws. obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęty w tym roku. Odniosła się również do kwestii przyjmowania uchodźców.

"Chcemy mieć kontrolę nad tym, jakie osoby będą do nas trafiał. MSW to weryfikuje, postawiliśmy bardzo ostre warunki. Zależy nam na tym, by byli to chrześcijanie, rodziny, osoby które uciekają ze względu na zagrożenie swojego życia" — wyjaśniła, podkreślając, że stanowisko PiS zakłada, że problem imigracyjny trzeba rozwiązać poza granicami Unii Europejskiej.

lap/Super Express

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 5. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 6. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 7. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook