Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło z humorem m.in. o sobie

30.01.2016

Premier Beata Szydło udowodniła, że ma dystans do siebie. Podczas wizyty w redakcji „Super Expressu” odpowiadała na pytania internautów. Niektóre z nich były naprawdę zaskakujące.

I tak premier zapytana o reakcję na memy na swój temat zapewniła, że … bardzo je lubi.

"Ostatni mem, który mi się spodobał, to było zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego siedzącego w ławach poselskich, który rozmawia przez telefon. Obok niego jest napisane: popraw broszkę, bo mam zakłócenia. Świetne" — zdradziła Beata Szydło.

Odniosła się również do zarzutów, jakoby nie miała własnego zdania i jedynie kierowała się dyrektywami Jarosława Kaczyńskiego.

"Z prezesem Kaczyńskim spotykam się regularnie. Jest szefem partii, która tworzy rząd. Więc jest to naturalne, że rozmawiam z nim. Poza tym korzystam z doświadczenia prezesa. Ale zdanie mam zawsze swoje" — zaznaczyła.

Prezes Rady Ministrów wybrnęła także z pytania dotyczącego plotek o rzekomym braku sympatii wobec premier ze strony… kota prezesa PiS.

"Nie znam kota Jarosława Kaczyńskiego. Wiem, że mnie lubią moje trzy koty" — odparła ze śmiechem.

Wśród tych niekiedy zabawnych pytań, pojawiały się także te poważne. Premier zapewniła, że projekt ustawy ws. obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęty w tym roku. Odniosła się również do kwestii przyjmowania uchodźców.

"Chcemy mieć kontrolę nad tym, jakie osoby będą do nas trafiał. MSW to weryfikuje, postawiliśmy bardzo ostre warunki. Zależy nam na tym, by byli to chrześcijanie, rodziny, osoby które uciekają ze względu na zagrożenie swojego życia" — wyjaśniła, podkreślając, że stanowisko PiS zakłada, że problem imigracyjny trzeba rozwiązać poza granicami Unii Europejskiej.

lap/Super Express

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 2. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 3. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 4. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 5. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 6. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 7. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 8. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook