Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Wyniki gospodarcze Polski będą jeszcze lepsze

13.05.2017

Beata Szydło komentowała wyniki ratingu Moody's dla Polski.

„Bardzo dobre rozmowy. Wczoraj z przedstawicielami władz chińskich Były to rozmowy konkretne, dające kierunkowe wskazanie na nasze projekty gospodarcze, które będziemy realizować” - powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z TVP Info.

Premier Rzeczpospolitej przebywa z wizytą w Chinach.

„Po tych kilkunastu godzinach mogę powiedzieć, że są bardzo dobre perspektywy dla współpracy gospodarczej. (…) Jest duża otwartość i oczekiwanie w sprawie projektów dotyczących inwestycji, ale też i wymiany turystycznej, wymiana kulturalnej” – stwierdziła Szydło.

„Jest duże oczekiwanie współpracy. Jest już kilka projektów skonkretyzowanych. Mówimy o wspólnych inwestycjach, o zwiększeniu aktywności polskich firm na rynku chińskim” – stwierdziła premier i dodała, że duże znaczenie ma kwestia produktów rolno-spożywczych.

„Gdy jutro forum Szlaku i Pasa zostanie przedstawione jako pewna perspektywa, będziemy mogli mówić, że te kolejne umowy, spotkania będą miały konkretny wymiar” – zapowiedziała Beata Szydło. Premier odniosła się też do decyzji agencji Moody's, która utrzymała rating Polski, jednocześnie podnosząc jego perspektywę.

„Myślę, że wyniki i prognozy będą jeszcze lepsze. Polska gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji. Mieliśmy rację od samego początku. Kiedy powstał rząd PiS mówiliśmy o tym, prowadzimy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że te kolejne miesiące będą pokazywały, że te wyniki będą jeszcze lepsze” – stwierdziła szefowa polskiego rządu.

Mly/wPolityce.pl

fot. [PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook