Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Wyniki gospodarcze Polski będą jeszcze lepsze

13.05.2017

Beata Szydło komentowała wyniki ratingu Moody's dla Polski.

„Bardzo dobre rozmowy. Wczoraj z przedstawicielami władz chińskich Były to rozmowy konkretne, dające kierunkowe wskazanie na nasze projekty gospodarcze, które będziemy realizować” - powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z TVP Info.

Premier Rzeczpospolitej przebywa z wizytą w Chinach.

„Po tych kilkunastu godzinach mogę powiedzieć, że są bardzo dobre perspektywy dla współpracy gospodarczej. (…) Jest duża otwartość i oczekiwanie w sprawie projektów dotyczących inwestycji, ale też i wymiany turystycznej, wymiana kulturalnej” – stwierdziła Szydło.

„Jest duże oczekiwanie współpracy. Jest już kilka projektów skonkretyzowanych. Mówimy o wspólnych inwestycjach, o zwiększeniu aktywności polskich firm na rynku chińskim” – stwierdziła premier i dodała, że duże znaczenie ma kwestia produktów rolno-spożywczych.

„Gdy jutro forum Szlaku i Pasa zostanie przedstawione jako pewna perspektywa, będziemy mogli mówić, że te kolejne umowy, spotkania będą miały konkretny wymiar” – zapowiedziała Beata Szydło. Premier odniosła się też do decyzji agencji Moody's, która utrzymała rating Polski, jednocześnie podnosząc jego perspektywę.

„Myślę, że wyniki i prognozy będą jeszcze lepsze. Polska gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji. Mieliśmy rację od samego początku. Kiedy powstał rząd PiS mówiliśmy o tym, prowadzimy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że te kolejne miesiące będą pokazywały, że te wyniki będą jeszcze lepsze” – stwierdziła szefowa polskiego rządu.

Mly/wPolityce.pl

fot. [PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook