Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: wygraliśmy wybory, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków

25.10.2017
Szydlo20102017
Szydło: wygraliśmy wybory, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków

„Prawo i Sprawiedliwość dwa lata temu wygrało wybory parlamentarne, dlatego że wsłuchaliśmy się w głos Polaków i daliśmy równą szansę wszystkim, nie tylko wybranym, wąskim grupom interesu” - powiedziała premier Beata Szydło, która w środę odwiedziła Mostostal Siedlce.

Premier Beata Szydło wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wzięła udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej linii produkcyjnej krat pomostowych w hali produkcyjnej Mostostal Siedlce.

Według premier uruchomienie nowej linii produkcyjnej przez Mostostal Siedlce świadczy o tym, że zakład się rozwija, ma nowe perspektywy, produkcja jest coraz większa i jest to tym samym gwarancja pracy dla mieszkańców regionu oraz rozwoju miasta. Szydło pogratulowała również Tchorzewskiemu za to, że zainicjował proces ratowania zakładu Mostostal Siedlce.

"Dokładnie dwa lata temu, dzisiaj mija ten dzień, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Zwyciężyło dlatego, że Polacy zdecydowali się postawić na program PiS, na ludzi PiS, zwyciężyło dlatego, że nasz lider Jarosław Kaczyński przygotował drużynę, która potrafiła bardzo ciężko pracować przez 8 lat w opozycji, a potem skutecznie wygrać wybory" - powiedziała premier.

Szydło podkreśliła, że PiS wygrało wybory również przede wszystkim dlatego, że "wsłuchaliśmy się w głos Polaków". "Usłyszeliśmy to, czego oczekują Polacy. Jedną z tych spraw, bardzo ważną sprawą, był rozwój, gospodarka, zrównoważony rozwój, było danie równej szansy wszystkim, nie tylko wybranym, wąskim grupom, nie tylko wąskim grupom interesów, elitom, ale danie szansy wszystkim" - podkreśliła szefowa rządu.

Szydło zaznaczyła, że rządowy Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada, że "najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa polskiego przemysłu". "To danie szansy tym, którzy byli tej szansy do tej pory pozbawiani, pokazanie, że dzięki mądrej polityce gospodarczej można bardzo wiele osiągnąć i zrobić" - dodała premier.

Jak przekonywała, ten plan się sprawdza, a jego założenia są "konsekwentnie krok po kroku realizowane". "Trudno nie mówić o tych projektach społecznych, w przypadku których wielu wątpiło, czy będziemy w stanie podołać i wprowadzić je w życie, np. program Rodzina 500 plus. Okazało się, że nie tylko podołaliśmy, nie tylko wprowadziliśmy go, ale też stał się on kołem zamachowym polskiej gospodarki" - powiedziała szefowa premier.

Jej zdaniem, to dowód na to, że rząd "potrafi połączyć to, co wielu wydawało się niemożliwe". "Projekty, programy społeczne stają się jednocześnie, ważnymi programami gospodarczymi, a dodatkowym wymiarem, tym na czym nam wszystkim zależy, jest oczywiście polska rodzina i poprawa jej bytu" - podkreśliła. "Od dwóch lat wywiązujemy się z tego zobowiązania i realizujemy plan, który przynosi efekty" - przekonywała Szydło.

Premier podkreśliła również, że Mostostal Siedlce to przykład odbudowania przez rząd polskiej gospodarki, polskiego przemysłu i dania szansy mieszkańcom. Jak dodała siedlecka firma współpracuje również ze szkołą zawodową, która kształci przyszłych pracowników Mostostalu. "Na tym też to ma polegać - łączymy ważne elementy życia w takim wymiarze, że poprzez współpracę oświaty z gospodarką będziemy osiągać jeszcze lepsze efekty" - dodała.

Tchórzewski, podkreślił, że Mostostal Siedlce przed dwoma laty była na skraju upadku. "Udało przekonać się spółki energetyczne, że warto grupie Polimex Mostostal dać szansę, że warto ją dokapitalizować" - zaznaczył.

Minister energii dodał, że negocjacje ws. dokapitalizowania Polimexu Mostostal trwały długo, a w grę wchodziło wówczas ok. 300 mln zł, żeby firma mogła ponownie inwestować. Podkreślił, że przygotowanie pod budowę nowej linii produkcyjnej świadczy o tym, że firma widzi przed sobą perspektywę, rynki zbytu oraz ma odpowiednią załogę pracowników.

"To jest właśnie to, o co nam chodzi, że w Polsce nie trzeba było robić cudu gospodarczego, w Polsce wystarczy dać ludziom szansę" - stwierdził minister energii. Jak ocenił to nie rząd zrobił "cud gospodarczy", tylko "ludzie, którym rząd "dał szansę".

Mostostal Siedlce wschodzi w skład grupy kapitałowej Polimex Mostostal, z której został wyodrębniony na początku ubiegłego roku. Zakład specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych. Spółka produkuje także palety do transportu i magazynowania butli gazowych, palety do materiałów budowlanych oraz drobne konstrukcyjne jak pojemniki czy ramy.

 

 

​PAP

Warto poczytać

 1. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 2. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

 3. szczerekerwerwe21052018 21.05.2018

  Pełne szaleństwo w TVN24! Ależ popis, to trzeba zobaczyć [WIDEO]

  Poranny seans nienawiści sączony z ekranu TVN 24 w prowadzonym przez Marcina Mellera programie "Drugie śniadanie mistrzów",

 4. 1270bolek00a 21.05.2018

  Wałęsa okłamał miliony Polaków

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 5. 1270antypis 21.05.2018

  Opozycja wysyła bojówki do walki z PiS

  Sasin: osoby zakłócające spotkania z politykami PiS to zorganizowane bojówki

 6. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 7. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook