Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło: W mojej drużynie jest miejsce dla każdego

05.07.2015

Posłanka Beata Szydło (PiS) na zakończenie konwencji programowej PiS przedstawiła 200 ekspertów, którzy opracowali propozycje przedstawione przez największą partię opozycyjną. Kandydatka na premiera zwróciła się również ze specjalnym wystąpieniem do mieszkańców Śląska.

„Nasza piękna konwencja dobiega końca, ale mimo że kończy się ten dobry czas rozmowy o Polsce, to tak naprawdę rozpoczyna się ta wielka debata, którą będziemy prowadzili przez kolejne dni, miesiące i lata. Wierzę w to, ze przez wiele lat nie tylko będziemy rozmawiać z Polakami, ale będziemy mieli im coś do powiedzenia. W Polsce potrzebny jest dialog i wzajemne rozumienie się. Potrzebni są ludzie, którzy potrafią dokonywać odpowiedzialnych decyzji, nie boją się mówić mało popularnych rzeczy, ale mając cel i wiedzą, że ten wielki cel nazywa się Polska. Dzisiaj jesteśmy tu wszyscy. Myśląc Polska czujemy i myślimy: rozwój, rodzina, obywatele, dialog, społeczeństwo, wspólnota. Dzisiaj myśląc Polska mówimy: drużyna, mówimy: zespół” - podkreśliła Szydło.

Podczas wystąpienia kandydatki PiS na premiera nie zabrakło podziękowań.

„Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali konwencję. To praca wielu miesięcy i wielu ludzi. Dzisiaj należą się gorące podziękowania wszystkim ekspertom, którzy prowadzili panele, którzy je przygotowali. Bardzo serdecznie dziękuję tym , którzy przygotowali te konwencje, która jest przełomowa” - powiedziała parlamentarzystka.

„Nigdy jeszcze nie uczestniczyło tak wielu organizatorów” - podkreśliła Szydło.

„Przede wszystkim dziękuję tym wszystkim, że choć piękna pogoda i wakacje, zdecydowaliście si ę spędzić ten czas z nami, by rozmawiać o ważnych sprawach dla Polski” - dodała posłanka PiS.

Kandydatka PiS na premiera podkreśliła, że największa partia opozycyjna przedstawia konkretne postulaty.

„Przyszliśmy z gotowymi propozycjami, my rozmawiamy tylko teoretycznie, mamy przygotowane rozwiązanie, to zasługa zespołu, który jest ze mną na scenie, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te rozwiązania. Ci ludzi dalej będą tworzyli te rozwiązania, to będzie realizowane. Chcę to robić razem z wami” - mówiła Szydło.

Posłanka PiS zwróciła się do mieszkańców Śląska podkreślając, że politycy PiS odwiedzają ten region nie tylko z okazji kampanii wyborczej.

„Jesteśmy na Śląsku zawsze w ważnych dla PiS w chwilach. To kolejne spotkanie programowe w tym regionie. Będziemy tu zawsze wtedy, kiedy będzie potrzeba waszej energii, waszego zapału. (…) Dziękuję, że specyficzny, spokojny, ale zdecydowany sposób potraficie przedstawiać swoje racje. Na Śląsku jest symbol, co jest w Polsce potrzebne – przemysł, przedsiębiorczość, praca, mądrzy ludzi, którzy wiedzą, że nawet jeśli jest trudno, to wszelkie przeciwności pokonać i iść do przodu” - mówiła kandydatka na premiera.

„Co prawda jestem gorolka, ale mieszkam niedaleko, więc powiem: 'Dziołcha nie godej tyla, ino do roboty'” - powiedziała z uśmiechem Beata Szydło.

„To zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę. Myśląc Polska myślą o nas wszystkich. W mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka, i dla tych, którzy głosują na PiS i tych, którzy dokonywali innych wyborów i dla tych, którzy nie chodzili na wyborów. Czekam na was! W mojej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce dobrej zmiany. Dziękuję!” - zakończyła Szydło.

gah

[fot. TVP Info/TVN24

Słowa kluczowe:

konwencja

,

koniec

,

rozmowy

,

Polska

,

debata

Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 3. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 4. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 5. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 6. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 7. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 8. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook