Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: W mojej drużynie jest miejsce dla każdego

05.07.2015

Posłanka Beata Szydło (PiS) na zakończenie konwencji programowej PiS przedstawiła 200 ekspertów, którzy opracowali propozycje przedstawione przez największą partię opozycyjną. Kandydatka na premiera zwróciła się również ze specjalnym wystąpieniem do mieszkańców Śląska.

„Nasza piękna konwencja dobiega końca, ale mimo że kończy się ten dobry czas rozmowy o Polsce, to tak naprawdę rozpoczyna się ta wielka debata, którą będziemy prowadzili przez kolejne dni, miesiące i lata. Wierzę w to, ze przez wiele lat nie tylko będziemy rozmawiać z Polakami, ale będziemy mieli im coś do powiedzenia. W Polsce potrzebny jest dialog i wzajemne rozumienie się. Potrzebni są ludzie, którzy potrafią dokonywać odpowiedzialnych decyzji, nie boją się mówić mało popularnych rzeczy, ale mając cel i wiedzą, że ten wielki cel nazywa się Polska. Dzisiaj jesteśmy tu wszyscy. Myśląc Polska czujemy i myślimy: rozwój, rodzina, obywatele, dialog, społeczeństwo, wspólnota. Dzisiaj myśląc Polska mówimy: drużyna, mówimy: zespół” - podkreśliła Szydło.

Podczas wystąpienia kandydatki PiS na premiera nie zabrakło podziękowań.

„Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali konwencję. To praca wielu miesięcy i wielu ludzi. Dzisiaj należą się gorące podziękowania wszystkim ekspertom, którzy prowadzili panele, którzy je przygotowali. Bardzo serdecznie dziękuję tym , którzy przygotowali te konwencje, która jest przełomowa” - powiedziała parlamentarzystka.

„Nigdy jeszcze nie uczestniczyło tak wielu organizatorów” - podkreśliła Szydło.

„Przede wszystkim dziękuję tym wszystkim, że choć piękna pogoda i wakacje, zdecydowaliście si ę spędzić ten czas z nami, by rozmawiać o ważnych sprawach dla Polski” - dodała posłanka PiS.

Kandydatka PiS na premiera podkreśliła, że największa partia opozycyjna przedstawia konkretne postulaty.

„Przyszliśmy z gotowymi propozycjami, my rozmawiamy tylko teoretycznie, mamy przygotowane rozwiązanie, to zasługa zespołu, który jest ze mną na scenie, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te rozwiązania. Ci ludzi dalej będą tworzyli te rozwiązania, to będzie realizowane. Chcę to robić razem z wami” - mówiła Szydło.

Posłanka PiS zwróciła się do mieszkańców Śląska podkreślając, że politycy PiS odwiedzają ten region nie tylko z okazji kampanii wyborczej.

„Jesteśmy na Śląsku zawsze w ważnych dla PiS w chwilach. To kolejne spotkanie programowe w tym regionie. Będziemy tu zawsze wtedy, kiedy będzie potrzeba waszej energii, waszego zapału. (…) Dziękuję, że specyficzny, spokojny, ale zdecydowany sposób potraficie przedstawiać swoje racje. Na Śląsku jest symbol, co jest w Polsce potrzebne – przemysł, przedsiębiorczość, praca, mądrzy ludzi, którzy wiedzą, że nawet jeśli jest trudno, to wszelkie przeciwności pokonać i iść do przodu” - mówiła kandydatka na premiera.

„Co prawda jestem gorolka, ale mieszkam niedaleko, więc powiem: 'Dziołcha nie godej tyla, ino do roboty'” - powiedziała z uśmiechem Beata Szydło.

„To zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę. Myśląc Polska myślą o nas wszystkich. W mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka, i dla tych, którzy głosują na PiS i tych, którzy dokonywali innych wyborów i dla tych, którzy nie chodzili na wyborów. Czekam na was! W mojej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce dobrej zmiany. Dziękuję!” - zakończyła Szydło.

gah

[fot. TVP Info/TVN24

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook