Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Pielęgniarki mają prawo do godziwej płacy

31.05.2016

Beata Szydło wystąpiła na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia.

„Centrum Zdrowia Dziecka to miejsce szczególne. To miejsce nadziei dla rodziców, że ich dzieci znajdą tam pomoc i będą bezpieczne” — powiedziała Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej z ministrem Konstantym Radziwiłłem.

„Nie ukrywamy, że te obietnice i deklaracje złożone przez naszych poprzedników wykraczają poza możliwości budżetu. Mimo to dotrzymamy tych zobowiązań” - zapewniła premier.

Premier przekonywała też, że ministerstwo od dawna zajmuje się problemem wynagrodzeń pracowników służby zdrowia.

„Bardzo zaawansowane prace zmierzają ku temu by rozwiązać problem tych wszystkich pracowników służby zdrowia- w tym pań pielęgniarek - do godnych zarobków” — powiedziała.

Beata Szydło mówiła o potrzebie konkretnych zmian programowych w systemie ochrony zdrowia.

„Mamy konkretną sytuację Centrum Zdrowia Dziecka, które jest w trudnej sytuacji finansowej. Od początku istnienia rządu pan minister zaczął pracować nad naprawą sytuacji po tym co zostawili nam poprzednicy. Ale musi być postawiona jasno deklaracja ze strony wszystkich, ze najważniejsi są pacjenci. Mam nadzieje, że dojdzie do porozumienia i ten dialog zakończy się sukcesem i będziemy mogli w spokoju wprowadzać zmiany systemowe. Przede wszystkim najważniejsze jest zdrowie dzieci, pacjentów, którzy przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka. Szanując prawo pań pielęgniarek do protestu, chcę jeszcze raz podkreślić bardzo mocno, że mają prawo oczekiwać tego, by godnie zarabiać. Wykonują ciężką pracę, która wymaga ogromnego poświęcenia” — powiedziała.

„Najważniejsze jest to, by doszło do porozumienia i doszło do niego jak najszybciej. Jesteśmy zobowiązani aby jak najszybciej nakłonić obydwie strony sporu aby ten dialog przyniósł pozytywne efekty i strajk został co najmniej zawieszony” — mówiła Szydło w odpowiedzi na pytanie dziennikarza.

Mly/wPolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 2. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 3. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 4. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 5. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 6. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook