Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło: Pielęgniarki mają prawo do godziwej płacy

31.05.2016

Beata Szydło wystąpiła na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia.

„Centrum Zdrowia Dziecka to miejsce szczególne. To miejsce nadziei dla rodziców, że ich dzieci znajdą tam pomoc i będą bezpieczne” — powiedziała Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej z ministrem Konstantym Radziwiłłem.

„Nie ukrywamy, że te obietnice i deklaracje złożone przez naszych poprzedników wykraczają poza możliwości budżetu. Mimo to dotrzymamy tych zobowiązań” - zapewniła premier.

Premier przekonywała też, że ministerstwo od dawna zajmuje się problemem wynagrodzeń pracowników służby zdrowia.

„Bardzo zaawansowane prace zmierzają ku temu by rozwiązać problem tych wszystkich pracowników służby zdrowia- w tym pań pielęgniarek - do godnych zarobków” — powiedziała.

Beata Szydło mówiła o potrzebie konkretnych zmian programowych w systemie ochrony zdrowia.

„Mamy konkretną sytuację Centrum Zdrowia Dziecka, które jest w trudnej sytuacji finansowej. Od początku istnienia rządu pan minister zaczął pracować nad naprawą sytuacji po tym co zostawili nam poprzednicy. Ale musi być postawiona jasno deklaracja ze strony wszystkich, ze najważniejsi są pacjenci. Mam nadzieje, że dojdzie do porozumienia i ten dialog zakończy się sukcesem i będziemy mogli w spokoju wprowadzać zmiany systemowe. Przede wszystkim najważniejsze jest zdrowie dzieci, pacjentów, którzy przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka. Szanując prawo pań pielęgniarek do protestu, chcę jeszcze raz podkreślić bardzo mocno, że mają prawo oczekiwać tego, by godnie zarabiać. Wykonują ciężką pracę, która wymaga ogromnego poświęcenia” — powiedziała.

„Najważniejsze jest to, by doszło do porozumienia i doszło do niego jak najszybciej. Jesteśmy zobowiązani aby jak najszybciej nakłonić obydwie strony sporu aby ten dialog przyniósł pozytywne efekty i strajk został co najmniej zawieszony” — mówiła Szydło w odpowiedzi na pytanie dziennikarza.

Mly/wPolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook