Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o reformie systemu sprawiedliwości: nie chcemy, żeby było tak, jak było

08.09.2017

Drobne zmiany niczego nie zmienią; nie chcemy, żeby było tak, jak było - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, odnosząc się do reformy systemu sprawiedliwości. Jak dodała, prezydenckie projekty - gdy już powstaną - zostaną poddane dokładnej analizie.

- Naszym celem jest dogłębna reforma systemu sprawiedliwości, ponieważ drobne zmiany niczego nie zmienią, a my nie chcemy, by było tak, jak było - powiedziała premier. - Ja wiem, że ci, którzy bardzo chętnie mówią, żeby było tak jak było, chcieliby, żeby te zmiany były tylko pozorne, żeby móc powiedzieć - przeprowadzamy zmiany w sądownictwie, a tak naprawdę nie zmieniamy niczego - dodała.

- Na to na pewno klub parlamentarny i rząd się nie zgodzi - podkreśliła.

Szydło, pytana o prezydenckie projekty, przygotowywane w Kancelarii Prezydenta w miejsce zawetowanych przez prezydenta ustaw o KRS i SN, powtórzyła, że nie wyobraża sobie, by nie było nad nimi debaty. Jej zdaniem powinny być to projekty, które w założeniu są zbieżne z tymi, które przygotował klub PiS.

- Jeszcze raz chcę przypomnieć, że dokładnie takie same postulaty i zobowiązania słyszeliśmy i podejmowaliśmy w kampanii wyborczej. W kampanii wyborczej pana prezydenta - wówczas kandydata Andrzeja Dudy - i w później w kampanii parlamentarnej - powiedziała Szydło.

- Wywodzimy się z tego samego środowiska (...), a kampania prezydencka była pierwszą, kiedy spotykał się z wyborcami mówił o konieczności tych zmian, które potem przełożyły się na projekty poselskie - podkreśliła.

Zaznaczyła, że liczy na dokładną analizę prezydenckich projektów, ale żeby ta analiza była, to one muszą zostać przedstawione. - Wtedy możemy usiąść do stołu, zastanowić się, czy będą konieczne jakieś zmiany, czy jest pełna akceptacja, jakie są warunki brzegowe, ale te projekty przede wszystkim muszą być położone na stole - mówiła premier.

PAP

Warto poczytać

 1. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 2. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 3. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 4. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 5. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

 6. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 7. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

 8. pracownik19062018 19.06.2018

  Psychiatrzy ostrzegają pracodawców: Uważajcie dziś na pracowników

  Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook