Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o reformie edukacji: Nie ma powodów do obaw

09.01.2017

Premier Szydło i Anna Zalewska wzięły udział we wspólnej konferencji prasowej.

„Nigdy nie miałam wątpliwości, że ta reforma oświaty jest reformą dobrze przygotowaną. Jest reformą, która gwarantuje polskiej młodzieży, polskim dzieciom kompleksowe, dobrze przygotowane, kształcenie, wychowanie. Gwarantuje rodzicom, że będą mieli możliwość poczucia, że ich dzieci są dobrze kształcone i odbywają dobry proces wychowawczy i są bezpieczne w polskiej szkole” – mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji Anna Zalewska.

Premier komentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o reformie edukacji.

„Ta reforma daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli. Zawodu, który jest tak niezwykle potrzebny. Jest to zawód, który przez naszych poprzedników nie był doceniany i dostrzegany jako zawód niezwykle istotny. Jest to zawód niełatwy i oparty o przesłankę misji i służby. Jeżeli nauczyciele mają pełnić służbę i misję muszą być za swoją pracę godnie wynagradzanie. Mieć szansę dokształcania się, doskonalenia zawodowego. To wszystko zostało zawarte w prawie oświatowym” – powiedziała Beata Szydło.

„Polityka wymaga odwagi, konsekwencji, odważnych decyzji. Jeżeli nie będą podejmowane odważne decyzje to nie będzie dobrych zmian” – mówiła.

Premier mówiła o rozmowach z wyborcami, o konsultacjach w sprawie reformy edukacji.

„W wyniku tych rozmów i konsultacji powstało prawo oświatowe, ustawa, która została podpisana przez pana prezydenta. Rozpoczynamy etap wdrażania tej dobrej reformy, która jest potrzebna polskiej szkole, polskim dzieciom” – powiedziała.

„Reforma edukacji jest jednym z priorytetowych zadań, które postawiliśmy przed sobą, gdy tworzyliśmy rząd” – dodała.

Premier dziękowała minister Zalewskiej i całemu zespołowi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„Chcę zapewnić rodziców, nauczycieli, samorządowców, że to dobrze przygotowana reforma, która może nas połączyć. (…) Zapraszam państwa do współpracy” – mówiła premier.

Głos zabrała też szefowa resortu edukacji minister Anna Zalewska.

„Za nami kolejny etap zmian w systemie edukacji. Zmian potrzebnych, koniecznych, niezbędnych” – mówiła.

„Za nami setki spotkań. Wizytatorzy, kuratorzy wypełnili swoje zadania i dalej je wypełniają. Przed nami etap wdrażania. Jutro zapraszam na konferencję w Kancelarii Premiera” – powiedział.

„Prawo oświatowe to nie tylko 4-letnie liceum, to tez wychowanie, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo”

– dodała.

„Szkoła ma stać się miejscem wspólnego działania dla dobra dzieci” – powiedziała minister edukacji.

Zalewska zapowiedziała też, że wydawnictwa zdążą z drukowaniem podręczników dla szkół.

Na początku konferencji premier Szydło odniosła się też do problemu smogu w polskich miastach.

„Zwróciłam się do wiceministra Mateusza Morawieckiego aby następne posiedzenia komitetu ekonomicznego było poświęcone kwestii czystości powietrza w Polsce, aby komitet ekonomiczny Rady Ministrów wypracował rekomendacje dla związane z tym co w ostatnich dniach tak bardzo zajmuje opinię publiczną i jest uciążliwe dla polskich obywateli, czyli smogu” – powiedziała.

Mly/wPolityce.pl

fot. [PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook