Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o CEK: Przychylam się do opinii NATO

18.12.2015

Jest komunikat MON w tej sprawie i wszystko zostało jasno i klarownie wyjaśnione. To nie jest nic nadzwyczajnego i przychylam się do opinii NATO, które wydało komunikat, w którym pokreślono, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie widzę potrzeby by robić z tego sensację - wyjaśniła premier Beata Szydło w Brukseli, odnosząc się do wprowadzenia w nocy nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Jednocześnie premier Beata Szydło odniosła się do spotkania z Martinem Schulzem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. - Dobrze, że do tej rozmowy doszło - wyjaśniła premier Beata Szydło i dodała, że jest stanowisko podczas rozmowy było jasne i klarowne. - Zwróciłam się z takim komunikatem, żeby nasza komunikacja był uczciwa - podkreśliła Szydło i dodał, że zostało wypracowane stanowisko, że opinie dotyczące spraw wewnętrznych poszczególnych państw nie będą formułowane pochopnie i na podstawie informacji medialnych.

Jednocześnie odnosząc się do debaty o sytuacji Polski na forum Parlamentu Europejskiego wyjaśniła, że obecnie, nie znając szczegółów tej debaty, rząd nie ma wypracowanego stanowiska.

- Teraz jest jeszcze przedwcześnie, żeby zajmować w tej sprawie stanowisko - dodała i podkreśliła, że jeśli pojawią się jakieś konkrety rząd zabierze w tej sprawie głos.

Podczas konferencji prasowej premier Szydło mówiła także o pomyśle powołania Europejskiej Straży Granicznej.

- To jest efekt rozmowy dotyczącej wzmacniania granic. Jesteśmy otwarci na dyskusje, jeśli chodzi o szczegóły, to prace dopiero ruszają, najbliższe miesiące t o czas by wypracować kompromis. Jesteśmy otwarci na dyskusję na ten temat, bo wszystkie działania, które prowadzą do wzmacniania bezpieczeństwa, Polska będzie wspierać. Ale o szczegółach będziemy mówić, gdy zostaną opracowane. To budzi wiele pytań, ja nie będę odnosić się do szczegółów, bo ich jeszcze nie ma. To jest pewna oferta, pewna koncepcja. Wszyscy zgodziliśmy się, że trzeba o tym rozmawiać i pracować. Dziś nie ma konkretów nie ma -  dodała premier i mocno podkreśliła, że Polska jest bardzo sceptyczna, aby miała jakieś szczególne kompetencje.

Szefowa polskiego rządu podkreśliła z kolei, że jest usatysfakcjonowana rozstrzygnięciami, które dotyczą spraw migracji.

 - Stanowisko Polski, które prezentowaliśmy od początku problemu, który pojawił się w Europie, zostało w tej chwili potwierdzone przez działania różnych, nie tylko państw członkowskich, ale również w samej UE, przez dostrzeżenie tego, że problem migracji powinien być rozwiązany przede wszystkim poza granicami UE 

 - dodał Szydło.

 [Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 2. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 3. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 4. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 5. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 6. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 7. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 8. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook