Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło o CEK: Przychylam się do opinii NATO

18.12.2015

Jest komunikat MON w tej sprawie i wszystko zostało jasno i klarownie wyjaśnione. To nie jest nic nadzwyczajnego i przychylam się do opinii NATO, które wydało komunikat, w którym pokreślono, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie widzę potrzeby by robić z tego sensację - wyjaśniła premier Beata Szydło w Brukseli, odnosząc się do wprowadzenia w nocy nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Jednocześnie premier Beata Szydło odniosła się do spotkania z Martinem Schulzem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. - Dobrze, że do tej rozmowy doszło - wyjaśniła premier Beata Szydło i dodała, że jest stanowisko podczas rozmowy było jasne i klarowne. - Zwróciłam się z takim komunikatem, żeby nasza komunikacja był uczciwa - podkreśliła Szydło i dodał, że zostało wypracowane stanowisko, że opinie dotyczące spraw wewnętrznych poszczególnych państw nie będą formułowane pochopnie i na podstawie informacji medialnych.

Jednocześnie odnosząc się do debaty o sytuacji Polski na forum Parlamentu Europejskiego wyjaśniła, że obecnie, nie znając szczegółów tej debaty, rząd nie ma wypracowanego stanowiska.

- Teraz jest jeszcze przedwcześnie, żeby zajmować w tej sprawie stanowisko - dodała i podkreśliła, że jeśli pojawią się jakieś konkrety rząd zabierze w tej sprawie głos.

Podczas konferencji prasowej premier Szydło mówiła także o pomyśle powołania Europejskiej Straży Granicznej.

- To jest efekt rozmowy dotyczącej wzmacniania granic. Jesteśmy otwarci na dyskusje, jeśli chodzi o szczegóły, to prace dopiero ruszają, najbliższe miesiące t o czas by wypracować kompromis. Jesteśmy otwarci na dyskusję na ten temat, bo wszystkie działania, które prowadzą do wzmacniania bezpieczeństwa, Polska będzie wspierać. Ale o szczegółach będziemy mówić, gdy zostaną opracowane. To budzi wiele pytań, ja nie będę odnosić się do szczegółów, bo ich jeszcze nie ma. To jest pewna oferta, pewna koncepcja. Wszyscy zgodziliśmy się, że trzeba o tym rozmawiać i pracować. Dziś nie ma konkretów nie ma -  dodała premier i mocno podkreśliła, że Polska jest bardzo sceptyczna, aby miała jakieś szczególne kompetencje.

Szefowa polskiego rządu podkreśliła z kolei, że jest usatysfakcjonowana rozstrzygnięciami, które dotyczą spraw migracji.

 - Stanowisko Polski, które prezentowaliśmy od początku problemu, który pojawił się w Europie, zostało w tej chwili potwierdzone przez działania różnych, nie tylko państw członkowskich, ale również w samej UE, przez dostrzeżenie tego, że problem migracji powinien być rozwiązany przede wszystkim poza granicami UE 

 - dodał Szydło.

 [Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Facebook