Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło o CEK: Przychylam się do opinii NATO

18.12.2015

Jest komunikat MON w tej sprawie i wszystko zostało jasno i klarownie wyjaśnione. To nie jest nic nadzwyczajnego i przychylam się do opinii NATO, które wydało komunikat, w którym pokreślono, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie widzę potrzeby by robić z tego sensację - wyjaśniła premier Beata Szydło w Brukseli, odnosząc się do wprowadzenia w nocy nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Jednocześnie premier Beata Szydło odniosła się do spotkania z Martinem Schulzem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. - Dobrze, że do tej rozmowy doszło - wyjaśniła premier Beata Szydło i dodała, że jest stanowisko podczas rozmowy było jasne i klarowne. - Zwróciłam się z takim komunikatem, żeby nasza komunikacja był uczciwa - podkreśliła Szydło i dodał, że zostało wypracowane stanowisko, że opinie dotyczące spraw wewnętrznych poszczególnych państw nie będą formułowane pochopnie i na podstawie informacji medialnych.

Jednocześnie odnosząc się do debaty o sytuacji Polski na forum Parlamentu Europejskiego wyjaśniła, że obecnie, nie znając szczegółów tej debaty, rząd nie ma wypracowanego stanowiska.

- Teraz jest jeszcze przedwcześnie, żeby zajmować w tej sprawie stanowisko - dodała i podkreśliła, że jeśli pojawią się jakieś konkrety rząd zabierze w tej sprawie głos.

Podczas konferencji prasowej premier Szydło mówiła także o pomyśle powołania Europejskiej Straży Granicznej.

- To jest efekt rozmowy dotyczącej wzmacniania granic. Jesteśmy otwarci na dyskusje, jeśli chodzi o szczegóły, to prace dopiero ruszają, najbliższe miesiące t o czas by wypracować kompromis. Jesteśmy otwarci na dyskusję na ten temat, bo wszystkie działania, które prowadzą do wzmacniania bezpieczeństwa, Polska będzie wspierać. Ale o szczegółach będziemy mówić, gdy zostaną opracowane. To budzi wiele pytań, ja nie będę odnosić się do szczegółów, bo ich jeszcze nie ma. To jest pewna oferta, pewna koncepcja. Wszyscy zgodziliśmy się, że trzeba o tym rozmawiać i pracować. Dziś nie ma konkretów nie ma -  dodała premier i mocno podkreśliła, że Polska jest bardzo sceptyczna, aby miała jakieś szczególne kompetencje.

Szefowa polskiego rządu podkreśliła z kolei, że jest usatysfakcjonowana rozstrzygnięciami, które dotyczą spraw migracji.

 - Stanowisko Polski, które prezentowaliśmy od początku problemu, który pojawił się w Europie, zostało w tej chwili potwierdzone przez działania różnych, nie tylko państw członkowskich, ale również w samej UE, przez dostrzeżenie tego, że problem migracji powinien być rozwiązany przede wszystkim poza granicami UE 

 - dodał Szydło.

 [Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 7. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 8. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook