Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło: Niech rząd podejmie decyzje ws. imigrantów

09.09.2015

"Premier bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie" - mówiła Beata Szydło.

Premier Ewa Kopacz bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie - mówiła w Krynicy kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Szydło pytana była w Krynicy, jakie decyzje ws. uchodźców by podjęła, gdyby obecnie była premierem.

"Dziś konkret i fakt jest taki, że premierem polskiego rządu jest Ewa Kopacz i bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce i również bierze odpowiedzialność za sprawy uchodźców. Rząd musi sam dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko" - odpowiedziała Szydło.

Jej zdaniem, w koalicji PO-PSL jest różnica zdań na temat tego, jak mamy podejść do sprawy uchodźców. "Proszę sobie przypomnieć wypowiedzi pani premier Kopacz, pana wicepremiera Piechocińskiego" - dodała.

Kandydatka PiS na premiera pytana była m.in. o spotkanie ws. uchodźców, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. Według niej, Kopacz obecnie "szuka takiej drogi i sposobu, by dzielić się odpowiedzialnością i przerzucać odpowiedzialność na wszystkich pozostałych". "Ale ona jest premierem i one bierze odpowiedzialność, to są pytania, które do niej powinny być kierowane" - wskazywała Szydło.

Zwróciła też uwagę, że opozycja obecnie - jak rzadko kiedy - mówi jednym głosem. "Jest jasne stanowisko, w którym wskazujemy, że jest potrzebna debata, informacja pani premier Kopacz nt. sytuacji z uchodźcami i odpowiednim miejscem do tego jest Sejm" - oświadczyła.

Podczas konferencji padło również pytanie o to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku dorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

"Bardzo się cieszę, że pan premier Jarosław Kaczyński otrzymał tę nagrodę, to jest ogromne wyróżnienie, pan premier wczoraj dziękował za to i mówił, że ma nadzieję, że to jest znak dobrej zmiany" - powiedziała wiceprezes PiS. Jej zdaniem, doceniono konsekwencję i odpowiedzialność szefa PiS i "to wszystko, co dzięki swej postawie osiągnął".

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

 

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook