Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło: Niech rząd podejmie decyzje ws. imigrantów

09.09.2015

"Premier bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie" - mówiła Beata Szydło.

Premier Ewa Kopacz bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie - mówiła w Krynicy kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Szydło pytana była w Krynicy, jakie decyzje ws. uchodźców by podjęła, gdyby obecnie była premierem.

"Dziś konkret i fakt jest taki, że premierem polskiego rządu jest Ewa Kopacz i bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce i również bierze odpowiedzialność za sprawy uchodźców. Rząd musi sam dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko" - odpowiedziała Szydło.

Jej zdaniem, w koalicji PO-PSL jest różnica zdań na temat tego, jak mamy podejść do sprawy uchodźców. "Proszę sobie przypomnieć wypowiedzi pani premier Kopacz, pana wicepremiera Piechocińskiego" - dodała.

Kandydatka PiS na premiera pytana była m.in. o spotkanie ws. uchodźców, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. Według niej, Kopacz obecnie "szuka takiej drogi i sposobu, by dzielić się odpowiedzialnością i przerzucać odpowiedzialność na wszystkich pozostałych". "Ale ona jest premierem i one bierze odpowiedzialność, to są pytania, które do niej powinny być kierowane" - wskazywała Szydło.

Zwróciła też uwagę, że opozycja obecnie - jak rzadko kiedy - mówi jednym głosem. "Jest jasne stanowisko, w którym wskazujemy, że jest potrzebna debata, informacja pani premier Kopacz nt. sytuacji z uchodźcami i odpowiednim miejscem do tego jest Sejm" - oświadczyła.

Podczas konferencji padło również pytanie o to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku dorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

"Bardzo się cieszę, że pan premier Jarosław Kaczyński otrzymał tę nagrodę, to jest ogromne wyróżnienie, pan premier wczoraj dziękował za to i mówił, że ma nadzieję, że to jest znak dobrej zmiany" - powiedziała wiceprezes PiS. Jej zdaniem, doceniono konsekwencję i odpowiedzialność szefa PiS i "to wszystko, co dzięki swej postawie osiągnął".

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

 

Warto poczytać

 1. 1ae88bf8177527f9ec66e8736696wizerunkisejmpolicja 23.01.2017

  Zieliński o publikacji wizerunków sprzed Sejmu

  "Chcę wyraźnie powiedzieć, że policja nie opublikowała wizerunku wszystkich osób. Są podstawy, aby poszukiwać tych, którzy są podejrzewani o złamanie prawa”.

 2. mag22 23.01.2017

  Magierowski: Od prezydenta USA zależy najwięcej

  Magierowski, który był w poniedziałek gościem radia TOK FM, podkreślił, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym roku dojdzie do rozmowy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 3. 20070111obradysejmusalaplenarna1 23.01.2017

  Sondaż IBRiS: PiS może rządzić samodzielnie

  Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej", po zakończeniu przez opozycję protestu w Sejmie, wynika, że PiS zyskał od listopada aż 8 proc. poparcia.

 4. care-9286531280 23.01.2017

  Radziwiłł: Pacjent zaopiekowany w całości

  "Koncepcja sieci szpitali się nieco zmieniła. Myślę, że jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna dla tych, którzy będą w niej uczestniczyć".

 5. 20017123 23.01.2017

  Kaczyński: "Będziemy próbowali przekonać TK"

  - Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dot. kadencyjności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 6. prezespisjkaczynski 22.01.2017

  Prezes PiS: Dwukadencyjność ma ograniczyć układy

  "Struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna" – mówił Jarosław Kaczyński do działaczy PiS w Opolu.

 7. mid-epa05740012 22.01.2017

  Spotkanie Duda-Trump możliwe wiosną w Brukseli

  "Niewykluczone, że pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce w Brukseli wiosną tego roku podczas nadzwyczajnego szczytu NATO”.

 8. 221117 22.01.2017

  Kaczyński: Chętnie przyjmę pomoc Trumpa

  - Chętnie przyjąłbym pomoc Donalda Trumpa w sprowadzeniu wraku Tupolewa z Rosji, ale ja zawsze uważałem, że w tej sprawie musimy liczyć przed wszystkim na siebie - powiedział prezes PiS.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook