Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Niech rząd podejmie decyzje ws. imigrantów

09.09.2015

"Premier bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie" - mówiła Beata Szydło.

Premier Ewa Kopacz bierze obecnie odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce, również za sprawy uchodźców; rząd musi dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie - mówiła w Krynicy kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Szydło pytana była w Krynicy, jakie decyzje ws. uchodźców by podjęła, gdyby obecnie była premierem.

"Dziś konkret i fakt jest taki, że premierem polskiego rządu jest Ewa Kopacz i bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce i również bierze odpowiedzialność za sprawy uchodźców. Rząd musi sam dojść do porozumienia, jakie jest jego stanowisko" - odpowiedziała Szydło.

Jej zdaniem, w koalicji PO-PSL jest różnica zdań na temat tego, jak mamy podejść do sprawy uchodźców. "Proszę sobie przypomnieć wypowiedzi pani premier Kopacz, pana wicepremiera Piechocińskiego" - dodała.

Kandydatka PiS na premiera pytana była m.in. o spotkanie ws. uchodźców, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. Według niej, Kopacz obecnie "szuka takiej drogi i sposobu, by dzielić się odpowiedzialnością i przerzucać odpowiedzialność na wszystkich pozostałych". "Ale ona jest premierem i one bierze odpowiedzialność, to są pytania, które do niej powinny być kierowane" - wskazywała Szydło.

Zwróciła też uwagę, że opozycja obecnie - jak rzadko kiedy - mówi jednym głosem. "Jest jasne stanowisko, w którym wskazujemy, że jest potrzebna debata, informacja pani premier Kopacz nt. sytuacji z uchodźcami i odpowiednim miejscem do tego jest Sejm" - oświadczyła.

Podczas konferencji padło również pytanie o to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku dorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

"Bardzo się cieszę, że pan premier Jarosław Kaczyński otrzymał tę nagrodę, to jest ogromne wyróżnienie, pan premier wczoraj dziękował za to i mówił, że ma nadzieję, że to jest znak dobrej zmiany" - powiedziała wiceprezes PiS. Jej zdaniem, doceniono konsekwencję i odpowiedzialność szefa PiS i "to wszystko, co dzięki swej postawie osiągnął".

TK,PAP
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

 

Warto poczytać

 1. pawel-chruszcz-25062018 25.06.2018

  Ustalono nowe fakty w sprawie śmierci Pawła Chruszcza

  W śledztwie w sprawie śmierci Pawła Chruszcza nie znaleziono jak dotąd niczego, co mogłoby świadczyć, że ktoś zabił radnego albo nakłaniał go, żeby targnął się na życie - ustaliła Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa

 2. tupolew-25062018 25.06.2018

  Pilne! Rada Europy wzywa Rosję do zwrócenia wraku Tupolewa

  Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy uchwaliła w poniedziałek rezolucję skierowaną do Rosji, w celu niezwłocznego zwrócenia wraku samolotu TU-154M oraz wszystkich materiałów z samolotem związanych

 3. frasyniuk-25062018 25.06.2018

  Frasyniuk stanie przed sądem!

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Frasyniukowi ws. naruszenia nietykalności cielesnej dwóch umundurowanych policjantów na służbie. Poinformował o tym w poniedziałek PAP rzecznik tej prokuratury prok. Łukasz Łapczyński

 4. duda-25062018 25.06.2018

  CBOS: Prezydent i rząd cieszą się zaufaniem społecznym,w przeciwieństwie do opozycji

  W czerwcu na czele rankingu zaufania pozostaje prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 69 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS

 5. polska-vs-kolumbia-fani-25062018 25.06.2018

  Tę scenę pokazują media na całym świecie. Do zapłakanego polskiego kibica podszedł Kolumbijczyk

  Mecz Polski z Kolumbią nie będzie miło wspominany przez polskich sympatyków, którzy byli zrozpaczeni z powodu porażki. Próby pocieszenia Polaków podjęli się fani Kolumbii

 6. kaczynski-vs-sikorski-25062018 25.06.2018

  Klęska Sikorskiego, triumf Kaczyńskiego. Prezes PiS wygrywa w sądzie

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego za swe wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej

 7. duda24062018 25.06.2018

  Ważne słowa prezydenta po meczu Polski z Kolumbią!

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 8. gdynia19062018 25.06.2018

  W Gdyni 25 czerwca o godzinie 11.00 startuje Forum Wizja Rozwoju

  25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbywa się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook