Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło na konwencji PiS: "Jestem jedną spośród was”

22.10.2015

Przemówienie Beaty Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Kandydatka PiS na premiera przemawiała po prezesie Jarosławie Kaczyńskim, a także przedstawicielami kilku grup społecznych.

Zwyciężyliśmy, bo byliśmy razem. Pamiętam, gdy prosiłam w czasie kampanii prezydenckiej, prosiłam, by każdy przekonał 5 osób, a te pięć kolejne pięć… Będą nas tysiące i miliony - i tak się stało, daliśmy radę. I teraz musimy zrobić to samo! To nie była łatwa kampania, a właściwie nie jest, bo przed nami jeszcze te ostatnie godziny, które musimy bardzo dobrze przepracować. Musimy przekonać dzisiaj jak najwięcej Polaków i Polek do tego, że warto postawić na dobrą zmianę.

Być może nie wszyscy mają odwagę przyznać, że poprzednie wybory ich zawiodły, ale chcę powiedzieć nie tylko do wyborców PiS, którzy są z nami na dobre i na złe, i byliście z nami, gdy PiS przeżywało trudne chwile. Byliśmy twardzi, nie daliśmy się, pokonaliśmy te trudności dzięki Wam!

Zwracam się dziś również do tych, którzy nie wiedzą, na kogo głosować albo są rozczarowani. Nie musicie państwo się wstydzić - zaufaliście ludziom, którzy mówili, że będą uczciwie pracować - i to oni Was zawiedli, nie dotrzymali słowa. Nie chcę państwa przekonywać, byście głosowali na PiS, ale byście razem z nami podjęli się dobrej zmiany dla nas, dla Was, dla wszystkich.

Im nas będzie więcej, im więcej będzie rąk do pracy (…), tym szybciej Polska będzie się rozwijała, a więcej pieniędzy pozostanie w kieszeniach Polaków. Dzięki temu będziemy realizować nasze ambicje i marzenia: Wasze, nasze wspólne ambicje i marzenia! Warto być razem i mówić dziś o dialogu i wspólnocie. Nie kłótnie, chaos i histeria, ale stabilna i mądra gospodarka, stabilny i mądry rząd, idący w tym samym kierunku, w którym idą obywatele.

To nie jest łatwa kampania: kiedy Cię krytykują i próbują zdyskredytować, kiedy próbują szukać ataków, by nie dopuścić do zmiany władzy, nie jest łatwo. Ale wtedy człowiek nabiera niezwykłej siły - mnie ta kampania bardzo dużo nauczyła, ale dodała nam przede wszystkim tej siły i determinacji, by zakończyć to, co zaczęliśmy w wyborach prezydenckich: przeprowadzić dobrą zmianę dla Polski!

Mamy cel i wiemy, że tylko uczciwa władza i uczciwi ludzie, którzy nie są zapatrzeni w swoje kariery polityczne, ale przychodzą do ciężkiej i normalnej pracy, którzy przychodzą na służbę, są w stanie przywrócić normalność. A dzisiaj obywatele chcą w Polsce normalności! Mam wystarczającą siłę i determinację, by to przeprowadzić. Jestem sobą i sobą pozostanę, jestem jedną spośród Was. Razem z Wami przygotowaliśmy program tej zmiany - to tysiące spotkań, tysiące kilometrów, spotykaliśmy się z Wami już od bardzo dawna.

Napisaliśmy program, ustawy. Polacy chcą dobrze żyć i chcą mieć prawo decydowania, czy chcą pracować do 67 roku życia. A jeżeli nie, to w wieku 60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni będą mogli odejść na emeryturę i godnie żyć. To rodzice mają mieć prawo do decydowania, czy ich sześcioletnie dzieci pójdą do szkoły, czy nie. To polscy przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że państwo stoi po ich stronie, że ich wspiera. Chcemy budować polską gospodarkę, która będzie silna siłą polskich firm. To jest nasz priorytet!

Chcemy budować bezpieczeństwo polskich obywateli - to jest rzecz nadrzędna. Polski obywatel musi czuć się bezpiecznie, gdy zachorują i będą potrzebować pomocy lekarskiej. Ten system opieki zdrowotnej jest naszym priorytetem. Program, z którym do państwa przychodzimy to dobra zmiana dla Polski. (…) To są ustawy, które przeprowadzimy w ciągu pierwszych 100 dni, to ustawy, które (…) pomogą polskim rolnikom, które zabezpieczą przyszłość młodych Polaków. Chcemy, by młodzi Polacy realizowali w Polsce swoje ambicje. To jest nasz priorytet.

Damy radę, bo jesteśmy zdeterminowani i jesteśmy razem. Abyśmy mogli to zrealizować, potrzebna jest jeszcze odrobina wysiłku w ciągu ostatnich kilkunastu godzin kampanii wyborczej. Musimy zrobić wszystko, by dotrzeć z dobrym programem do każdego domu w Polsce. Nie odrzucajmy nikogo - przy naszym stole jest miejsce dla każdego. Zaprośmy każdą Polkę, każdego Polaka - wszyscy, którzy chcą dobrej zmiany, niech znajdą się przy tym stole! Czas na to, by te ataki i kłótnie się skończyły. Nie będę dziś atakować tych, którzy tak niegodnie się wobec nas zachowują - nie są tego warci. Róbmy swoje i idźmy do przodu!

Nie ma dzisiaj w Polsce czasu na wysłuchiwanie tych, którzy ciągle narzekają i ciągle próbują zdyskredytować innych. Wszyscy Polacy są równi - bez względu na to, gdzie mieszkamy, co robimy i ile mamy lat. Wszyscy jesteśmy równi - nie zapominajmy o tym. A ci, którzy próbują nas dzielić, którzy przy drogim winie i ośmiorniczkach kazali nam zaciskać pasa, a nie mają pomysłu na Polskę i Polaków - niech odejdą! Polska zasługuje na to, by mieć taki rząd, który będzie realizował to, na co umówi się ze swoimi obywatelami!

Ja dzisiaj chcę zawrzeć ze wszystkimi Polakami umowę, z której rozliczycie nas za cztery lata, jeśli nam zaufacie. My jesteśmy ludźmi uczciwymi, wyrośliśmy spośród Was, idziemy tą samą drogą. Mieszkamy w Polsce, żyjemy w Polsce, to tu są nasi bliscy. Będziemy zawsze pamiętać o tym, że to Wy będziecie nas rozliczali. Nie zrobimy niczego, z czego byśmy mieli się wstydzić.

Wyciągam rękę do wszystkich - jeśli chcemy, by Polska się rozwijała, byśmy poszli razem! Bez względu na to, jakich do tej pory dokonywaliśmy wyborów. Polska na to zasługuje. Każdy z nas ma swoją opowieść - i te miliony opowieści składają się na jedną piękną opowieść o Polsce i Polakach. (…) Ja tę opowieść chcę napisać z Wami wszystkimi.

Moi drodzy, na spotkaniach jest wielka energia i wielkie oczekiwanie zmiany. Stając przed państwem, podejmujemy się tego wielkiego dzieła. (…) Cała drużyna PiS to wspaniały zespół ludzi, którzy doskonale się rozumieją, którzy wiedzą, że praca, którą mamy wykonać jest ważna, i dzięki której zbudujemy wspólny dom. Mamy to poczucie i tę odpowiedzialność.

Wierzę głęboko, że w tym domu, który nazywa się Polska, a do którego jedyny klucz znajduje się w sercu każdej Polki i każdego Polaka, że w tym domu, wszyscy zgodnie, przy polskim stole, dokonamy tego dzieła. Przeprowadzimy dobrą zmianę. Jesteśmy tego warci, tego warci są Polacy, tego warta jest Polska. Jesteśmy jedną wspólną rodziną - zadbajmy, by ta rodzina mogła godnie żyć! I żeby nikt w tej rodzinie nie cierpiał, nie był głodny - by wszyscy byli bezpieczni. Damy radę!

Ryb, maf, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 2. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 3. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 4. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 5. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 6. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 7. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook