Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

19.05.2018
1270bettysz
Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

Beata Szydło podkreślała, że Polacy powinni rozmawiać ze sobą, nawet jeśli miałyby to być spory. "Nawet się spierajmy i kłóćmy, ale bądźmy razem ze sobą, siadajmy razem do stołu, by budować ojczyznę" - apelowała wicepremier.

Jak podkreśliła, PiS chce, by programów służących wszystkim Polakom było jeszcze więcej. Zwróciła uwagę m.in. na potrzebę wsparcia osób studiujących, a mających dzieci, na konieczność rozwoju systemu opieki nad seniorami, których w Polsce będzie przybywać.

Wicepremier odpowiadała na pytania mieszkańców - mówili oni m.in. o problemach małych przedsiębiorców, o przeprowadzonej reformie systemu oświaty, o relacjach Polski i Komisji Europejskiej.

Szydło zaznaczyła, że dla rządu PiS niezwykle ważne jest, aby mali przedsiębiorcy i firmy rodzinne mogły liczyć na realne wsparcie; oraz wsparcie lokalnych środowisk. Odnosząc się do reformy szkolnictwa wskazała, że była ona odpowiedzią na oczekiwania Polaków, którzy krytykowali ówczesny system (w którym były gimnazja-PAP). Szydło przyznała, że w tej chwili newralgicznym rocznikiem jest klasa siódma, jednak obecnie nie widać zagrożeń dla systemu oświaty. Dodała także, że z raportów wynikało, że samorządy i szkoły są przygotowane do reformy.

Mówiąc o kwestiach związanych z Unią Europejską wicepremier zaznaczyła, że Polska chce być traktowana na równi z innymi członkami i dotychczasowe działania polskiego rządu zgodne były z prawem unijnym. Jak podkreśliła, reformy PiS wprowadziły rozwiązania wzorowane na tych obowiązujących w innych krajach UE.

(PAP)

autor: Beata Kołodziej

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Warto poczytać

 1. sylwester-chruszcz-20062018 20.06.2018

  Sylwester Chruszcz nie wierzy w samobójstwo brata "To był człowiek spełniony"

  Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata - mówił w środę poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w maju głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. "To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie" - podkreślił polityk koła poselskiego Wolni i Solidarni

 2. sejm-20062018 20.06.2018

  Kantar Public: PiS zyskuje, PO traci, Nowoczesna poza sejmem

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public

 3. szpital-lozka 20.06.2018

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich". Lekarze przestrzegają: "Rośnie liczba odmów szczepień”

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich"

 4. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 5. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 6. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 7. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 8. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook