Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szydło do PO: Jesteście hipokrytami!

16.03.2016

Premier Beata Szydło w mocnym przemówieniu stanęła w obronie ministra Mariusza Błaszczaka.

Ten wniosek jak nic innego jak potwierdzenie tego, że przede wszystkim główny klub opozycyjny nie potrafi sobie poradzić z byciem opozycji - tak jak nie potrafił sobie poradzić z rządzeniem!

— w ten sposób premier Beata Szydło zabrała głos w debacie sejmowej nad wnioskiem o dymisję dla ministra Mariusza Błaszczaka.

Państwo naopowiadaliście tutaj tyle niestworzonych rzeczy, że ludzie mogą poczuć się zagrożeni. Chcę zapewnić wszystkich Polaków, że jesteście państwo bezpieczni

— powiedziała Szydło.

Mam prośbę do opozycji - państwa prawem jest zgłaszanie wniosków o wotum nieufności, wywoływanie debat na interesujące tematy, ale rozmawiajmy o faktach i merytorycznie, a nie wprowadzajmy zamętu, chaosu i zamieszania. Państwo próbujecie na zamieszaniu budować własne pozycje polityczne. To zła i niebezpieczna droga.

Jeżeli chodzi o postawiony tutaj wniosek - przysłuchiwałam się argumentom, w tym posła Marka Wójcika. Z żalem - to najsłabszy wniosek o wotum nieufności dla ministra, jaki słyszałam. Mówię to z przykrością, bo cenię posła Wójcika, ale rozumiem, że dostał zadanie polityczne, które musiał wykonać. Nie ma dziś powodów, by odwoływać ministra Błaszczaka. I taka jest prawda.

Zainteresowanie dyskusją z państwa strony pokazuje, że wywołujecie coś, co nie na sensu. Zabraliśmy sporo czasu państwu, którzy mogliście pracować w komisjach, ministrom, obywatelom… Co z tego wynika?! Jakie są argumenty?

W ocenie Szydło szef MSWiA zachował się odpowiednio w kwestii zmian kadrowych i dymisji komendanta Maja.

Na jakich podstawach twierdzicie, że osoby powoływane w tej chwili na stanowiska w służbach nie posiadają kompetencji? Na jakiej podstawie to stwierdzacie? Jak można tak po prostu przyjść i mówić: ten się nie nadaje, tamten się nie nadaje. Proszę mówić o faktach! Ten wniosek jak nic innego jak potwierdzenie tego, że przede wszystkim główny klub opozycyjny nie potrafi sobie poradzić z byciem opozycji - tak jak nie potrafił sobie poradzić z rządzeniem! Żadnych argumentów, żadnej pracy, tylko i wyłącznie zajmowanie się samymi sobą

— stwierdziła szefowa rządu.

W ocenie Szydło „budowanie konfliktu” to jedyna droga Platformy, ale Polacy mają dosyć takiej polityki.

Z naszej strony jest otwartość na współpracę, ale na razie słyszymy: „Przerwa!”, „PiS!”, a nie konstruktywne pomysły

— dodała.

Gdyby zastanowić się nad tą debatą, to odpowiedzmy sobie pytanie - co różni ministra Błaszczaka od jego poprzedników z PO? Różni to, że środki publiczne przeznaczył na podwyżki dla policjantów, a nie ośmiorniczki w drogich restauracjach!

— zaznaczyła szefowa rządu.

Premier Szydło przypominała przy tym, że za rządów Platformy gen. Janicki - ówczesny szef BOR - otrzymał awans po tragedii smoleńskiej

Jesteście cyniczni i jesteście hipokrytami! Żywicie się tylko konfliktem!

— dodawała.

W ocenie szefowej rządu wniosek Platformy to jedynie chęć wywołania kolejnego zamieszania na scenie politycznej.

Dajcie nam pracować. Mówicie o rzeczach, co do których nie wiadomo skąd, macie informacje. W Małopolsce powołany jest komendant policji, nic się nie dzieje. Przygotowania do ŚDM i szczytu NATO idą dobrze. Nie chcę rozwodzić się nad tym, ile zaniedbań po Was musimy sprzątać. Dzisiaj szukacie odpowiedzialnych gdzie indziej

— tłumaczyła.

Szydło przypominała też, że to za rządów Platformy strzelano do górników i źle traktowano protestujących przeciwko ówczesnej władzy.

Dziś przed KPRM są manifestacje, namioty. Nikt ich nie rozgania, nikt do nich nie strzela - tak jak za Waszych czasów w Jastrzębiu. Mamy to przypominać? Mamy mówić, jak wtedy gdy zostały ujawnione kompromitujące poprzedni rząd nagrania, to zamiast wyciągać konsekwencje, weszliście do redakcji gazety, która to ujawniła? Takie były wasze rządy!

— przekonywała wiceprezes PiS.

Szydło zadeklarowała, że ma pełne zaufanie do ministra Błaszczaka i uważa go za bardzo dobrego ministra.

Szkoda czasu na rozwiązywanie zamętu, który Wy siejecie. Wasza bezradność i chęć burzenia, zła energia, którą się żywicie, jest niepotrzebna. Opamiętajcie się, bo to początek kadencji. Macie szansę, by w ciągu tych 4 lat zrobić coś dobrego dla Polski

— stwierdziła szefowa rządu.

Platforma złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA pod koniec lutego. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Błaszczaka; za negatywnym zaopiniowaniem wniosku opowiedziało się 22 posłów komisji; 14 było za opinią pozytywną - odwołaniem Błaszczaka.

Według PO, sprawa odwołania szefa KGP insp. Zbigniewa Maja (który pełnił swoją funkcję od grudnia 2015 r.) pokazuje, że minister nie radzi sobie z nadzorem nad policją, co grozi obniżeniem bezpieczeństwa. W ocenie posłów PiS, policja funkcjonuje normalnie i odnosi sukcesy, a wniosek Platformy jest „absurdalny”.

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook