Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Bałtyk to nasze okno na świat

30.08.2015

W radiowym wywiadzie Beata Szydło zwróciła uwagę na rolę gospodarki morskiej.

"Bałtyk przez lata był uznawany za nasze okno na świat. Dzisiaj to okno jest zamknięte. Trzeba zrobić wszystko by je szeroko otworzyć - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Radiem Szczecin.

Kandydatka PiS na premiera zwróciła uwagę na problemy polskiego przemysłu i rolę gospodarki morskiej.

"Tylko PiS mówiło o niej i realizowało gospodarkę morską. Za rządów PiS powstało ministerstwo gospodarki morskiej. Musimy mówić o rybołówstwie, musimy mówić o biało-czerwonej banderze. Musimy też mówić bardzo mocno i wyraźnie, o tym, że polskie stocznie powinny produkować statki" - powiedziała.

Szydło przypomniała jaką rolę odgrywało polskie wybrzeże.

"Powinniśmy wrócić do tych dobrych tradycji, gdy polskie wybrzeże rozwijało się dzięki temu, że ta gospodarka morska w oparciu o stocznie, o rybołówstwo była prowadzona w ten sposób, że dawała rozwój i zatrudnienie nie tylko tej części Polski. Trzeba myśleć o powrocie do tego. Dopuszczenie przez Platformę do likwidacji stoczni, to nie tylko uderzenie w region, to też bardzo poważne uderzenie w polską gospodarkę" - powiedziała.

Kandydatka PiS wspomniała też o słynnym katarskim inwestorze, który miał uratować Stocznię w Gdańsku.

"Nie będziemy deklarować, że sprowadzimy inwestorów z egzotycznych krajów. Damy szansę na to, aby poważni inwestorzy chcieli tutaj zainwestować  i odtwarzać te produkcję" - powiedziała.

W programie PiS ważnym elementem ma być tzw. reindustrializacja przemysłu.

"W swoim programie mocno podkreślamy kwestię reindustrializacji Polski. Powinniśmy myśleć o łączeniu przemysłu z myślą techniczną. Musimy dbać o to by polska myśl techniczna, polska myśl technologiczna były wykorzystywane w budowie przemysłu" - stwierdziła Szydło.

"Jeżeli przyjmiemy taktykę obecnego rządu, który twierdzi, że nic się nie da zrobić - zamykamy, sprzedajemy - to daleko nie zajdziemy" - dodała.

Kandydatka PiS zwróciła uwagę na potrzebę promocji rodzimych produktów i zwiększenie roli polskiej gospodarki na świecie.

>Jeżeli nie będziemy promować własnej gospodarki i myśleć w tych kategoriach, w których myślą wszyscy w Unii Europejskiej i na świecie, że trzeba sprzedawać swój produkt, że trzeba zdobywać kolejne rynki, to wtedy będziemy stać na tych samych pozycjach i powtarzać, że "nie da się".

mly/radioszczecin.pl

[fot.PAP/Marcin Bielecki]

Warto poczytać

 1. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook