Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Bałtyk to nasze okno na świat

30.08.2015

W radiowym wywiadzie Beata Szydło zwróciła uwagę na rolę gospodarki morskiej.

"Bałtyk przez lata był uznawany za nasze okno na świat. Dzisiaj to okno jest zamknięte. Trzeba zrobić wszystko by je szeroko otworzyć - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Radiem Szczecin.

Kandydatka PiS na premiera zwróciła uwagę na problemy polskiego przemysłu i rolę gospodarki morskiej.

"Tylko PiS mówiło o niej i realizowało gospodarkę morską. Za rządów PiS powstało ministerstwo gospodarki morskiej. Musimy mówić o rybołówstwie, musimy mówić o biało-czerwonej banderze. Musimy też mówić bardzo mocno i wyraźnie, o tym, że polskie stocznie powinny produkować statki" - powiedziała.

Szydło przypomniała jaką rolę odgrywało polskie wybrzeże.

"Powinniśmy wrócić do tych dobrych tradycji, gdy polskie wybrzeże rozwijało się dzięki temu, że ta gospodarka morska w oparciu o stocznie, o rybołówstwo była prowadzona w ten sposób, że dawała rozwój i zatrudnienie nie tylko tej części Polski. Trzeba myśleć o powrocie do tego. Dopuszczenie przez Platformę do likwidacji stoczni, to nie tylko uderzenie w region, to też bardzo poważne uderzenie w polską gospodarkę" - powiedziała.

Kandydatka PiS wspomniała też o słynnym katarskim inwestorze, który miał uratować Stocznię w Gdańsku.

"Nie będziemy deklarować, że sprowadzimy inwestorów z egzotycznych krajów. Damy szansę na to, aby poważni inwestorzy chcieli tutaj zainwestować  i odtwarzać te produkcję" - powiedziała.

W programie PiS ważnym elementem ma być tzw. reindustrializacja przemysłu.

"W swoim programie mocno podkreślamy kwestię reindustrializacji Polski. Powinniśmy myśleć o łączeniu przemysłu z myślą techniczną. Musimy dbać o to by polska myśl techniczna, polska myśl technologiczna były wykorzystywane w budowie przemysłu" - stwierdziła Szydło.

"Jeżeli przyjmiemy taktykę obecnego rządu, który twierdzi, że nic się nie da zrobić - zamykamy, sprzedajemy - to daleko nie zajdziemy" - dodała.

Kandydatka PiS zwróciła uwagę na potrzebę promocji rodzimych produktów i zwiększenie roli polskiej gospodarki na świecie.

>Jeżeli nie będziemy promować własnej gospodarki i myśleć w tych kategoriach, w których myślą wszyscy w Unii Europejskiej i na świecie, że trzeba sprzedawać swój produkt, że trzeba zdobywać kolejne rynki, to wtedy będziemy stać na tych samych pozycjach i powtarzać, że "nie da się".

mly/radioszczecin.pl

[fot.PAP/Marcin Bielecki]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook