Jedynie prawda jest ciekawa


Szydło: Bałtyk to nasze okno na świat

30.08.2015

W radiowym wywiadzie Beata Szydło zwróciła uwagę na rolę gospodarki morskiej.

"Bałtyk przez lata był uznawany za nasze okno na świat. Dzisiaj to okno jest zamknięte. Trzeba zrobić wszystko by je szeroko otworzyć - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Radiem Szczecin.

Kandydatka PiS na premiera zwróciła uwagę na problemy polskiego przemysłu i rolę gospodarki morskiej.

"Tylko PiS mówiło o niej i realizowało gospodarkę morską. Za rządów PiS powstało ministerstwo gospodarki morskiej. Musimy mówić o rybołówstwie, musimy mówić o biało-czerwonej banderze. Musimy też mówić bardzo mocno i wyraźnie, o tym, że polskie stocznie powinny produkować statki" - powiedziała.

Szydło przypomniała jaką rolę odgrywało polskie wybrzeże.

"Powinniśmy wrócić do tych dobrych tradycji, gdy polskie wybrzeże rozwijało się dzięki temu, że ta gospodarka morska w oparciu o stocznie, o rybołówstwo była prowadzona w ten sposób, że dawała rozwój i zatrudnienie nie tylko tej części Polski. Trzeba myśleć o powrocie do tego. Dopuszczenie przez Platformę do likwidacji stoczni, to nie tylko uderzenie w region, to też bardzo poważne uderzenie w polską gospodarkę" - powiedziała.

Kandydatka PiS wspomniała też o słynnym katarskim inwestorze, który miał uratować Stocznię w Gdańsku.

"Nie będziemy deklarować, że sprowadzimy inwestorów z egzotycznych krajów. Damy szansę na to, aby poważni inwestorzy chcieli tutaj zainwestować  i odtwarzać te produkcję" - powiedziała.

W programie PiS ważnym elementem ma być tzw. reindustrializacja przemysłu.

"W swoim programie mocno podkreślamy kwestię reindustrializacji Polski. Powinniśmy myśleć o łączeniu przemysłu z myślą techniczną. Musimy dbać o to by polska myśl techniczna, polska myśl technologiczna były wykorzystywane w budowie przemysłu" - stwierdziła Szydło.

"Jeżeli przyjmiemy taktykę obecnego rządu, który twierdzi, że nic się nie da zrobić - zamykamy, sprzedajemy - to daleko nie zajdziemy" - dodała.

Kandydatka PiS zwróciła uwagę na potrzebę promocji rodzimych produktów i zwiększenie roli polskiej gospodarki na świecie.

>Jeżeli nie będziemy promować własnej gospodarki i myśleć w tych kategoriach, w których myślą wszyscy w Unii Europejskiej i na świecie, że trzeba sprzedawać swój produkt, że trzeba zdobywać kolejne rynki, to wtedy będziemy stać na tych samych pozycjach i powtarzać, że "nie da się".

mly/radioszczecin.pl

[fot.PAP/Marcin Bielecki]

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 3. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 4. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 5. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 6. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 7. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook