Jedynie prawda jest ciekawa


Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

18.01.2018
wellmanpiekara18012018
Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

Pisarza pozwała Dorota Wellman, której nie spodobał się komentarz odnoszący się do zaangażowania dziennikarki w tzw. „czarny protest”. W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie, a sąd nakazał pisarzowi zapłatę niemal 500 tysięcy złotych.

We wpisie, który uraził dziennikarkę TVN, Jacek Piekara napisał:  - Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja. To właśnie za te słowa ma przeprosić, a dodatkowo musi wykupić reklamy w „Gazecie Wyborczej” i dokonać przelewu na konto jednej z fundacji, którą wskazała dziennikarka.

Zdaniem pisarza sąd wydał w tej sprawie wyrok zaocznie, a Piekara o wszystkim dowiedział się dopiero od komornika. – Jedyne, czego chcę, to prawa do procesu! Sąd mi tego odmawia – komentuje.

Według Piekary, który wypowiedział się w tej sprawie dla TVP.info, pisma sądu były wysyłane na adres, pod którym pisarz nigdy nie mieszkał. – Ostatecznie zapadł wyrok zaoczny, uwzględniający wszystkie wnioski powoda i wyrok się uprawomocnił – mówi Piekara, który o wszystkim dowiedział się od komornika.

Adwokat pisarza wnioskował o przywrócenie terminu rozprawy, złożył wymagane pisma procesowe i powołał się na fakt, że uczestnik postępowania o nim nie wiedział z przyczyn od siebie niezależnych. Do 18 stycznia ma zostać złożone zażalenie na postanowienie sądu.

– To ostatnia deska ratunku – mówi Piekara. 

ac za tvp.info

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 3. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 4. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 5. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 7. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 8. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook