Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: Siła Putina wynika ze słabości Zachodu

09.03.2015

„Rosja podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja Zachód, że jej więcej wolno”.

Zabójstwo Niemcowa wpisuje się w rosyjską taktykę przekraczania kolejnych granic przez Rosję – uważa prof. Romuald Szeremietiew. W ocenie byłego szefa MON Moskwa pokazuje, że wolno jej więcej.

Rosja cały czas w tym konflikcie z zachodem podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja zachód, że jej więcej wolno” - mówił na antenie TV Republika Szeremietiew.

Szeremietiew zaznaczył, że bez znaczenia na wynik śledztwa dot. zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, jednym z głównych beneficjentów tej sytuacji jest prezydent Władimir Putin. „Na siłę Putina i Rosji składa się przede wszystkim słabość zachodu” - dodał.

Gość TV Republika wskazał, że "większość Rosjan żyje w trochę innym modelu cywilizacyjnym niż nam się wydaje". To sprawia, że dla nich zabójstwo Niemcowa może być znakiem siły władzy. „Jeśli Rosjanie podejrzewają, a mają prawo podejrzewać, że to Putin stoi za tym morderstwem, to przekonanie wśród Rosjan jest takie, że mamy silną władzę, która nie pozwala żeby ktoś tam szumiał (...) ten komunikat tak jest odbierany” - mówił Szeremietiew. Dodał też, ze morderstwo opozycjonisty jest "elementem gry propagandowej, w którą różne użyteczne durnie, również u nas (w Polsce - przyp.red), wierzą".

Szeremietiew wskazał również, że Polska powinna uczyć się i wyciągać wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie. „To co widzimy, to jest wniosek dla Polski, że obrona przed agresorem, tak jak postępuje Ukraina, jest nieskuteczna” - tłumaczył, podkreślając, że polska polityka w razie agresji jest podobna.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 2. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 3. tvn17062018 17.06.2018

  Tą wpadką żyje internet! Prezenterka TVN24 opowiada o meczu Hiszpania-Portugalia

  Ogromna popularność mundialu sprawia, iż w każdej stacji widzimy mniej lub bardziej poważnych ekspertów komentujących wyczyny futbolistów w Rosji.

 4. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

 5. Sad16082018 16.06.2018

  Nowelizacja ustawy o sądownictwie i Sądzie Najwyższym weszła w życie

  W sobotę weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowela wprowadza zmiany w instytucji skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych

 6. 1270timmermans 16.06.2018

  Rzecznik prezydenta: Spór z KE zakończyłby się, gdyby nie ambicje Timmersmansa

  Mam wrażenie, że część Komisji Europejskiej, a szczególnie jej szef Jean-Claude Juncker, chce zakończenia sporu z Polską; blokuje to ambicjonalne i personalne podejście wiceszefa KE Fransa Timmermansa - ocenił w sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński

 7. sejm15062018 15.06.2018

  Nowy sondaż. Ogromna przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku czerwca PiS uzyskałoby 43 proc. głosów osób deklarujących udział w głosowaniu.

 8. wyborcza15062018 15.06.2018

  „Wyborcza” ilustruje konkurs o bohaterach niepodległości zdjęciem… niemieckiego żołnierza

  Skandal czy głupota? „Wyborcza” ilustruje konkurs o historii Polski....zdjęciem niemieckiego żołnierza

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook