Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szeremietiew: Siła Putina wynika ze słabości Zachodu

09.03.2015

„Rosja podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja Zachód, że jej więcej wolno”.

Zabójstwo Niemcowa wpisuje się w rosyjską taktykę przekraczania kolejnych granic przez Rosję – uważa prof. Romuald Szeremietiew. W ocenie byłego szefa MON Moskwa pokazuje, że wolno jej więcej.

Rosja cały czas w tym konflikcie z zachodem podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja zachód, że jej więcej wolno” - mówił na antenie TV Republika Szeremietiew.

Szeremietiew zaznaczył, że bez znaczenia na wynik śledztwa dot. zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, jednym z głównych beneficjentów tej sytuacji jest prezydent Władimir Putin. „Na siłę Putina i Rosji składa się przede wszystkim słabość zachodu” - dodał.

Gość TV Republika wskazał, że "większość Rosjan żyje w trochę innym modelu cywilizacyjnym niż nam się wydaje". To sprawia, że dla nich zabójstwo Niemcowa może być znakiem siły władzy. „Jeśli Rosjanie podejrzewają, a mają prawo podejrzewać, że to Putin stoi za tym morderstwem, to przekonanie wśród Rosjan jest takie, że mamy silną władzę, która nie pozwala żeby ktoś tam szumiał (...) ten komunikat tak jest odbierany” - mówił Szeremietiew. Dodał też, ze morderstwo opozycjonisty jest "elementem gry propagandowej, w którą różne użyteczne durnie, również u nas (w Polsce - przyp.red), wierzą".

Szeremietiew wskazał również, że Polska powinna uczyć się i wyciągać wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie. „To co widzimy, to jest wniosek dla Polski, że obrona przed agresorem, tak jak postępuje Ukraina, jest nieskuteczna” - tłumaczył, podkreślając, że polska polityka w razie agresji jest podobna.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook