Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szeremietiew: Siła Putina wynika ze słabości Zachodu

09.03.2015

„Rosja podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja Zachód, że jej więcej wolno”.

Zabójstwo Niemcowa wpisuje się w rosyjską taktykę przekraczania kolejnych granic przez Rosję – uważa prof. Romuald Szeremietiew. W ocenie byłego szefa MON Moskwa pokazuje, że wolno jej więcej.

Rosja cały czas w tym konflikcie z zachodem podnosi poprzeczkę, ciągle przyzwyczaja zachód, że jej więcej wolno” - mówił na antenie TV Republika Szeremietiew.

Szeremietiew zaznaczył, że bez znaczenia na wynik śledztwa dot. zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, jednym z głównych beneficjentów tej sytuacji jest prezydent Władimir Putin. „Na siłę Putina i Rosji składa się przede wszystkim słabość zachodu” - dodał.

Gość TV Republika wskazał, że "większość Rosjan żyje w trochę innym modelu cywilizacyjnym niż nam się wydaje". To sprawia, że dla nich zabójstwo Niemcowa może być znakiem siły władzy. „Jeśli Rosjanie podejrzewają, a mają prawo podejrzewać, że to Putin stoi za tym morderstwem, to przekonanie wśród Rosjan jest takie, że mamy silną władzę, która nie pozwala żeby ktoś tam szumiał (...) ten komunikat tak jest odbierany” - mówił Szeremietiew. Dodał też, ze morderstwo opozycjonisty jest "elementem gry propagandowej, w którą różne użyteczne durnie, również u nas (w Polsce - przyp.red), wierzą".

Szeremietiew wskazał również, że Polska powinna uczyć się i wyciągać wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie. „To co widzimy, to jest wniosek dla Polski, że obrona przed agresorem, tak jak postępuje Ukraina, jest nieskuteczna” - tłumaczył, podkreślając, że polska polityka w razie agresji jest podobna.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 4. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 5. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 6. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 7. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook