Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szef MON w Ossowie: Polska zawsze wierna jest hasłu Bóg Honor i Ojczyzna

14.08.2016

Bitwa Warszawska sprawiła, że powstała Polska niepodległa.

„Bitwa Warszawska zmieniła losy świata i sprawiła, że Europa uzyskała jeszcze ponad 20 lat wolności. Bitwa Warszawska sprawiła też, że powstała Polska niepodległa” – mówił minister Antoni Macierewicz podczas uroczystości w Ossowie z okazji 96, rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Chciałbym w imieniu rządu Rzeczpospolitej i pani premier podziękować jego ekscelencji księdzu arcybiskupowi za wielką posługę narodowi polskiemu, którą obserwujemy i której wdzięczni jesteśmy. w sposób jaki wyrazić trudno. Za dzisiejsze słowo, które przypomniało wielkość obowiązków narodu polskiego i wielkość zobowiązań jakie na naród polski spadło, które tak mężnie staramy się wykonywać naśladując naszych przodków” – mówił minister obrony narodowej.

„Chce się zwrócić do żołnierzy polskich, armii polskiej, Wojska Polskiego, bo to jest wasze święto, gdyż to żołnierz polski potrafił bohatersko przeciwstawić się zalewie bolszewizmu, gdy wszyscy albo załamali ręce, albo co gorsza chcieli podporządkować się ideologii boleszkowickiej. Gotowi byli zmienić Europę i świat w jeden wielki łagier sowieckiej ideologii. Nigdy nie zapomnimy, gdy pod Ossowem stanął żołnierz polski, na jego czele bohatersko stanął ks. skorupko, w tym właśnie czasie musieli się oni przeciwstawić nawale, która szła pod hasłem, jakie najpierw sformułował Lew Trocki, a za nim powtarzał marszałek Tuchaczewski: „Po trupie Polski do zwycięstwa sowieckiej rewolucji”. Raz na zawsze wszyscy muszą pamiętać, że nie ma zwycięstwa zła przed pokonaniem Polski. To Polska stała wówczas - zawsze wierna jest hasłu Bóg Honor i Ojczyzna - naprzeciw zalewowi zła, które chce zniszczyć świat. Tak było wtedy, tak jest też dzisiaj. Ten obowiązek spełnił wówczas żołnierz polski, ale trzeba pamiętać, że wówczas w armii polskiej walczyło kilkuset kapelanów, którzy tak jak ks. Jerzy Skorupko byli zawsze z polskimi żołnierzami i podtrzymywali ten związek, który nigdy nie będzie mógł wygasnąć- związek wiary, ojczyzny i żołnierskiego obowiązku” – mówił Antoni Macierewicz.

„Bitwa Warszawska zmieniła losy świata i sprawiła, że Europa uzyskała jeszcze ponad 20 lat wolności. Bitwa Warszawska sprawiła też, że powstała Polska niepodległa. Nie Polska, która by była częścią jakiegoś układu, nie Polska karłowata, żyjąca z łaski obcych mocarstw, ale Polska suwerenna, niepodległa, która wyrażał wolność ale i dążenia narodu polskiego. Ta Polska zbudowała wspaniałą armię, przekazała następnym pokoleniom wartości jakie są fundamentem naszej siły i mocy. Dlatego ten dzień jest dniem święta Wojska Polskiego, dniem święta żołnierza polskiego. Jest też dniem chwały Wojska Polskiego. Stoimy dzisiaj na miejscu, które o tych wydarzeniach przypomina. Mam nadzieję, że prędzej czy później w centrum Warszawy, tam gdzie powinno mieć to miejsce, stanie pomnik chwały Wojska Polskiego. Do dzisiaj jesteśmy jednym narodem, a Warszawa jest jedynym miastem, która o tych, którzy zginęli dla obrony Ojczyzny i cywilizacji zapomina, jakby ich nie było, jakby nie byli największej ofiary i największego uczczenia” – powiedział.

„Zwracam się z tego miejsca do odpowiednich władz Warszawy: Czekamy na pomnik chwały żołnierza polskiego, na pomnik chwały armii polskiej, która zasłużyła się Polsce Europie i całemu światu” – zakończył minister obrony narodowej.

Mly/wPolityce.pl

fot. [PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. 7845f3cacc48434ea3131094d058fdee 28.03.2017

  Makabryczne odkrycie przy ciele ofiary Smoleńska

  „Przy ciele jednego z mężczyzn znajdowała się noga kobiety z przywieszką z nazwiskiem... tegoż mężczyzny".

 3. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 4. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 5. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 6. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 7. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 8. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook