Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szef MON dziękuje Siłom Powietrznym

27.08.2016

"Zwracam się do Was z gratulacjami i podziękowaniami, które podzielają również przedstawiciele parlamentu, władz państwowych i samorządowych, a także wszyscy Polacy, bo mamy prawo być z Was dumni. Z Waszych dokonań, z waszego wysiłku i determinacji, z Waszej pracy. Dotyczy to wszystkich osób pracujących w lotnictwie" - mówił szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podczas Obchodów Święta Lotnictwa.

- Dziękując Wam za wspaniałą służbę, mogąc spojrzeć na ten wspaniały obiekt jakim jest baza w Krzesinach, nie sposób przypomnieć o wielkim polskim lotnictwie - powiedział.

- Słusznie Wasze święto ustanowiono na dzień wielkiego zwycięstwa, które dokonało się za sprawą lotników Żwirki i Wigury. To jest nasza chluba, ale to jest także nasz wzór, do którego mamy dążyć. Było wiele wyzwań i wyborów jakie realizowali i dokonywali polscy lotnicy. Jedną z nich był wybór F-16 jako głównego polskiego samolotu bojowego. To nie był łatwy wybór. Ci lotnicy i parlamentarzyści, którzy pamiętają tamte lata, wiedzą w jakich sporach wykluwała się tamta decyzja. Ile było trzeba wysiłku, aby to przedsięwzięcie zrealizować. Wielka w tym zasługa dwóch wspaniałych pilotów i przywódców gen. Stanisława Targosza i gen. Andrzeja Błasika - podkreślił.

Minister przypomniał również jak po katastrofie smoleńskiej, próbowano oczernić polską armię, w tym lotników.

- Można by rzec za słowami Ewangelii, że „poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli” i dzisiaj jesteśmy bliżej prawdy, która polskie lotnictwo wyzwoli. Sprawi, że zostaną odrzucone wszystkie kłamstwa i zniewagi, które uderzając w gen. Błasika i śp. Lecha Kaczyńskiego, miały uderzyć także w całe polskie lotnictwo i armię. Wyszliście z tego obronną ręką. Trzeba Wam za to podziękować - mówił szef MON.

Minister Macierewicz przypomniał, również słowa Kamila Cypriana Norwida.

- Nasz wielki poeta mówił, że „Rzeczywistą odwagę i zwycięstwo wykuwa się wtedy, kiedy trzeba spojrzeć w oczy tym, którzy nienawidzą i chcą zniszczyć polską dumę i chwałę” - powiedział, dodając:

- Wy byliście w stanie się temu przeciwstawić. (…) Uczyniliście to we właściwym momencie i we właściwy sposób. Dzisiaj mamy nowe wyzwania. Znaleźliśmy się w nowej przełomowej sytuacji. W najbliższych miesiącach na polskiej ziemi znajdą się wojska NATO i Stanów Zjednoczonych, które wraz z polski armią i lotnikami, będą bronić granicy wschodniej flanki Sojuszu i granicy polskiego państwa. Przed polskim lotnictwem stają nowe wyzwania i nowe zadania - podkreślił Macierewicz.

Szef MON w swoim przemówieniu wyraził także nadzieje jakie wiąże z polską armią.

- Przygotowujemy kadrę, która będzie wprowadzać Polskę w nowe wyzwania i w nowe decyzję. Mam nadzieję, że sprostacie tym wyzwaniom. Polskie lotnictwo wzorując się na bohaterach II wojny światowej, będzie zdolne nie tylko sprostać wymaganiom, ale także będzie mogło stać się jedną z najważniejszych sił broniących bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił.

 

wkt/wPolityce.pl

[fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. sejm-sdfhgsdfjh-sdfj 19.01.2017

  Prokuratura wszczyna śledztwo ws. posiedzenia Sejmu

  Śledztwo dot. 16 grudnia. Zawiadomienie złożyły PO i Nowoczesna.

 2. olsztyn-smolensk-pamiec-katyn-353t54fc25ccm800x61e3a41c 19.01.2017

  Kolejne ekshumacje do połowy 2017 roku

  Zaplanowane zostały kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik będą przeprowadzane do połowy 2017 r.

 3. mid-17119093-1 19.01.2017

  Prezydent Radomia straci mandat?

  CBA wysłało w czwartek Radzie Miejskiej w Radomiu wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Według CBA to skutek ujawnienia nieprzestrzegania przez niego przepisów ustawy antykorupcyjnej. Witkowski uważa, że nie złamał prawa.

 4. mid-17119057 19.01.2017

  CBOS: Wzrosła liczba zwolenników rządu

  "W pierwszej połowie stycznia do zwolenników rządu zaliczyło się 39 proc. respondentów, przeciwnicy to 32 proc., a 26 proc. wyraziło obojętność wobec obecnego gabinetu" - wynika z sondażu CBOS. Zwolenników rządu jest najwięcej od początku urzędowania premier Beaty Szydło.

 5. mid-17119016 19.01.2017

  Prezydent: Liczę na polsko-izraelską współpracę

  Najlepszą gwarancją światowego pokoju jest solidarna, prowadzona z determinacją obrona porządku opartego na prawie międzynarodowym - powiedział w Izraelu prezydent Andrzej Duda. Kluczowym elementem jest znaczące wzmocnienie potencjału odstraszania - dodał.

 6. blust 19.01.2017

  Błaszczak: Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa

  Błaszczak mówił, że zarzutami obciążającymi 80 zidentyfikowanych demonstrujących przed Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 r., jest "złamanie prawa".

 7. pajor-surma 19.01.2017

  Zmarł prezydent Stargardu

  Prezydent Sławomir Pajor zmarł w swoim domu. Miał 58 lat.

 8. rafae 19.01.2017

  Nie żyje Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15

  Wójcikowski miał 43 lata. Należał do Stowarzyszenia KoLiber.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook