Jedynie prawda jest ciekawa


Szef MON dziękuje Siłom Powietrznym

27.08.2016

"Zwracam się do Was z gratulacjami i podziękowaniami, które podzielają również przedstawiciele parlamentu, władz państwowych i samorządowych, a także wszyscy Polacy, bo mamy prawo być z Was dumni. Z Waszych dokonań, z waszego wysiłku i determinacji, z Waszej pracy. Dotyczy to wszystkich osób pracujących w lotnictwie" - mówił szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podczas Obchodów Święta Lotnictwa.

- Dziękując Wam za wspaniałą służbę, mogąc spojrzeć na ten wspaniały obiekt jakim jest baza w Krzesinach, nie sposób przypomnieć o wielkim polskim lotnictwie - powiedział.

- Słusznie Wasze święto ustanowiono na dzień wielkiego zwycięstwa, które dokonało się za sprawą lotników Żwirki i Wigury. To jest nasza chluba, ale to jest także nasz wzór, do którego mamy dążyć. Było wiele wyzwań i wyborów jakie realizowali i dokonywali polscy lotnicy. Jedną z nich był wybór F-16 jako głównego polskiego samolotu bojowego. To nie był łatwy wybór. Ci lotnicy i parlamentarzyści, którzy pamiętają tamte lata, wiedzą w jakich sporach wykluwała się tamta decyzja. Ile było trzeba wysiłku, aby to przedsięwzięcie zrealizować. Wielka w tym zasługa dwóch wspaniałych pilotów i przywódców gen. Stanisława Targosza i gen. Andrzeja Błasika - podkreślił.

Minister przypomniał również jak po katastrofie smoleńskiej, próbowano oczernić polską armię, w tym lotników.

- Można by rzec za słowami Ewangelii, że „poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli” i dzisiaj jesteśmy bliżej prawdy, która polskie lotnictwo wyzwoli. Sprawi, że zostaną odrzucone wszystkie kłamstwa i zniewagi, które uderzając w gen. Błasika i śp. Lecha Kaczyńskiego, miały uderzyć także w całe polskie lotnictwo i armię. Wyszliście z tego obronną ręką. Trzeba Wam za to podziękować - mówił szef MON.

Minister Macierewicz przypomniał, również słowa Kamila Cypriana Norwida.

- Nasz wielki poeta mówił, że „Rzeczywistą odwagę i zwycięstwo wykuwa się wtedy, kiedy trzeba spojrzeć w oczy tym, którzy nienawidzą i chcą zniszczyć polską dumę i chwałę” - powiedział, dodając:

- Wy byliście w stanie się temu przeciwstawić. (…) Uczyniliście to we właściwym momencie i we właściwy sposób. Dzisiaj mamy nowe wyzwania. Znaleźliśmy się w nowej przełomowej sytuacji. W najbliższych miesiącach na polskiej ziemi znajdą się wojska NATO i Stanów Zjednoczonych, które wraz z polski armią i lotnikami, będą bronić granicy wschodniej flanki Sojuszu i granicy polskiego państwa. Przed polskim lotnictwem stają nowe wyzwania i nowe zadania - podkreślił Macierewicz.

Szef MON w swoim przemówieniu wyraził także nadzieje jakie wiąże z polską armią.

- Przygotowujemy kadrę, która będzie wprowadzać Polskę w nowe wyzwania i w nowe decyzję. Mam nadzieję, że sprostacie tym wyzwaniom. Polskie lotnictwo wzorując się na bohaterach II wojny światowej, będzie zdolne nie tylko sprostać wymaganiom, ale także będzie mogło stać się jedną z najważniejszych sił broniących bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił.

 

wkt/wPolityce.pl

[fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 8. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook