Jedynie prawda jest ciekawa


Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

21.06.2018
trzaskowski21062018
Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki. Wszystkie dotychczasowe błędy popełnione przez sztabowców Platformy i samego kandydata bledną jednak w obliczu zdarzenia, które udało się zarejestrować Dariuszowi Mateckiemu, jednemu z popularnych na Twitterze komentatorów politycznych.

Słynna ławka, na którą Rafał Trzaskowski miał zapraszać mieszkańców Warszawy do rozmów o stolicy, to tylko i wyłącznie partyjna ustawka? Wiele na to wskazuje. Na filmie nagranym przez działacza Kolibra widać, iż w roli „zwykłych mieszkańców” występują działacze partyjnych młodzieżówek, a ich "rozmowy" są nagrywanie przez „dziennikarzy TVN-u”, którzy chwalą aktywność kandydata PO. 

Całość świetnie widać na umieszczonym na Twitterze filmie, który udało się zarejestrować Dariuszowi Mateckiemu:

Dodatkowo, co również widać na filmie, obrońcy wolnych mediów i demokracji stają się bardzo nerwowi wówczas, kiedy nagrywa się ich w czasie realizowania propagandowych „ustawek”. Konrad Niklewicz (uważany za prawą rękę Rafała Trzaskowskiego), były wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego z czasów rządów PO/PSL i dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego (think tank PO), próbował za wszelką cenę nie dopuścić do nagrywania kompromitującej scenki. Czyżby ten gniew wywołał troska o wolne media, demokrację i transparentność życia politycznego? 

- Jaka piękna katastrofa - skomentowała tę partyjną ustawkę blogerka Kataryna. A główny zainteresowany? Po wszystkim podziękował na Twitterze za "bezpośrednie i szczere rozmowy".

ac/twitterWarto poczytać

 1. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 2. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook