Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szczerość Janusza Lewandowskiego po kampanii

03.12.2011

Szczerość Janusza Lewandowskiego może niepokoić. Bo nie oznacza dla nas chyba nic dobrego przyznanie, że jego działalność przed kilkoma tygodniami w kampanii była „durna”. Chodziło przecież o omamienie Polaków klipem obiecującym załatwienie wielkich unijnych pieniędzy dla Polski.

Filarem ostatniej fazy kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej były dwa spoty telewizyjne. Pierwszy krzyczał: „Oni pójdą na wybory, a ty?” i agresywnie zbijał migawki z kibicami czy obrońcami krzyża. Drugi pokazywał trzech spokojnych, przewidywalnych i godnych zaufania polityków europejskich: Donalda Tuska, Jerzego Buzka i Janusza Lewandowskiego. Jeden z nich nazywa ten spot „durnym”.

W swojej reklamówce Platforma przekonywała, że tylko ona jest w stanie wynegocjować dla Polski 300 mld euro. Po wyborach temat przycichł. Dziennikarze o sprawę nie pytają, politycy PO sami o niej nie wspominają.

Ale, jak pisze „Dziennik Wschodni”, trzeźwością umysłu wykazali się uczniowie jednego z lubelskich liceów na spotkaniu z jego absolwentem, Januszem Lewandowskim. Komisarz został zapytany m.in. o przyszłość strefy euro i 300 mld zł unijnych dotacji, obiecywanych w kampanii. Według relacji gazety, odpowiedź Lewandowskiego była zaskakująca i rozbrajająca:

– Brałem udział w tych nieco durnych klipach, ale to była kampania – skomentował Lewandowski. – Nie oznacza to jednak, że obiecanych pieniędzy nie ma. O ile wspólnota się nie rozleci, to możemy zdobyć nawet większe środki.

Rzeczywistość po wyborach zaczyna się coraz bardziej różnić. I nieco niepokoi, że politycy, którzy wygrali, zaczynają przyznawać, że ich najważniejsze obietnice były „durne”. Pewność siebie?

 

ruk, dziennik wschodni.pl

[fot. europa.eu]

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 8. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook