Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerość Janusza Lewandowskiego po kampanii

03.12.2011

Szczerość Janusza Lewandowskiego może niepokoić. Bo nie oznacza dla nas chyba nic dobrego przyznanie, że jego działalność przed kilkoma tygodniami w kampanii była „durna”. Chodziło przecież o omamienie Polaków klipem obiecującym załatwienie wielkich unijnych pieniędzy dla Polski.

Filarem ostatniej fazy kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej były dwa spoty telewizyjne. Pierwszy krzyczał: „Oni pójdą na wybory, a ty?” i agresywnie zbijał migawki z kibicami czy obrońcami krzyża. Drugi pokazywał trzech spokojnych, przewidywalnych i godnych zaufania polityków europejskich: Donalda Tuska, Jerzego Buzka i Janusza Lewandowskiego. Jeden z nich nazywa ten spot „durnym”.

W swojej reklamówce Platforma przekonywała, że tylko ona jest w stanie wynegocjować dla Polski 300 mld euro. Po wyborach temat przycichł. Dziennikarze o sprawę nie pytają, politycy PO sami o niej nie wspominają.

Ale, jak pisze „Dziennik Wschodni”, trzeźwością umysłu wykazali się uczniowie jednego z lubelskich liceów na spotkaniu z jego absolwentem, Januszem Lewandowskim. Komisarz został zapytany m.in. o przyszłość strefy euro i 300 mld zł unijnych dotacji, obiecywanych w kampanii. Według relacji gazety, odpowiedź Lewandowskiego była zaskakująca i rozbrajająca:

– Brałem udział w tych nieco durnych klipach, ale to była kampania – skomentował Lewandowski. – Nie oznacza to jednak, że obiecanych pieniędzy nie ma. O ile wspólnota się nie rozleci, to możemy zdobyć nawet większe środki.

Rzeczywistość po wyborach zaczyna się coraz bardziej różnić. I nieco niepokoi, że politycy, którzy wygrali, zaczynają przyznawać, że ich najważniejsze obietnice były „durne”. Pewność siebie?

 

ruk, dziennik wschodni.pl

[fot. europa.eu]

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook