Jedynie prawda jest ciekawa


Syn Tyrmanda: Obrzydliwe zachowanie oszusta

07.01.2015

Matthew Tyrmand, amerykański ekonomista i publicysta, syn Leopolda Tyrmanda w bardzo ostrych słowach skrytykował informacje dotyczące Radosława Sikorskiego, który za ogromne pieniądze zatrudniał w MSZ swojego kolegę.

„Obrzydliwe zachowanie obrzydliwego oszusta. Tak wygląda oszustwo” — w ten sposób Tyrmand odniósł się do informacji, że były szef MSZ angażował kolegę do konsultacji swoich anglojęzycznych przemówień.

„Płacenie swoim znajomym pieniędzmi podatnika za wykonanie prostych zadań, które nie są konkurencyjną ofertą (z pewnością da się znaleźć korektora za mniej niż 19 tys. złotych). To nie jest zachowanie tych, którzy szanują głosującego, obywatela, podatnika” — napisał ekonomista na Facebooku.

Matthew Tyrmand w niedawnym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl mówił o mafijnej dyktaturze, która rządzi Polską. Przypominał, że w 2014 r. afera goniła aferę i nikt nie poniósł za to konsekwencji.

„Afera taśmowa to dla mnie jeden z najgorszych skandali politycznych ostatnich 25 lat. I to na skalę europejską” — podkreślał.

W tym kontekście zwracał uwagę na Sikorskiego.

„Rządząca Polską mafia umiejętnie manipuluje mediami, także zagranicznymi, by wyrobić sobie pozytywny wizerunek. Na dodatek niektórzy z jej członków wyrośli w mediach, w opozycyjnych mediach. Weźmy choćby takiego Sikorskiego. Spędził niegdyś sporo czasu w Waszyngtonie. Wykładał w Cato Institute, libertariańskim think tanku i mają tam o nim do dziś bardzo dobre mniemanie, bo nie mają pojęcia o aferach, w które był zamieszany w ostatnich latach” — stwierdził.

I dodał:

Uważają go za antykomunistycznego ideologa, usytuowanego zdecydowanie na prawo od centrum. Kiedy im więc mówię, że stał się skorumpowanym oszustem, jego żona zresztą nie jest żadną dziennikarką, tylko propagandystką, są zdziwieni i pytają: „dlaczego ja nic o tym nie wiedziałem?”. Bo polski rząd ma swoich ludzi w zagranicznych mediach, którzy dbają o to, by propagandowy przekaz także i tam się zgadzał.

JUB, lz

[fot: facebook]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook