Jedynie prawda jest ciekawa


Święczkowski: są sygnały o oszustwach w różnych miastach

09.05.2017

Prokurator krajowy powiedział, że cały czas są zgłaszane nowe zawiadomienia o przestępstwach związanych z reprywatyzacją nieruchomości.

Przy okazji śledztw związanych z reprywatyzacją warszawską, pojawiły się zawiadomienia dotyczące podobnych oszustw dokonywanych w innych miastach Polski, np. Łodzi i Krakowie — powiedział we wtorek w Polskim Radiu24 prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

Święczkowski powiedział, że cały czas są zgłaszane nowe zawiadomienia o przestępstwach związanych z reprywatyzacją nieruchomości.

Tych postępowań jest olbrzymia ilość, ok. 100, duża część z nich trafiła do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu — zaznaczył.

Poinformował, że część tych postępowań zostało przekazanych do prokuratur okręgowych regionu wrocławskiego. Postępowania związane z reprywatyzacją prowadzi też prokuratura warszawska.

Święczkowski powiedział, że do prokuratury docierają sygnały o podobnych oszustwach w innych miastach Polski, np. Łodzi i Krakowie.

Pytany o skalę wyłudzeń związanych z nieruchomościami, powiedział:

Nie chcę określać skali finansowej, ale w moim przekonaniu są to bardzo olbrzymie sumy pieniędzy przekraczające setki milionów złotych, jeżeli nie miliardy”. „Ale oczywiście w tej chwili nie mamy określonych żadnych kwot, nie mamy określonych wartości tych nieruchomości, to musi trwać — zaznaczył.

Powiedział, że tzw. afera reprywatyzacyjna jest jedną najdłużej trwających afer gospodarczych w ostatnich latach.

W moim przekonaniu w latach poprzednich, od 2007 r., mieliśmy do czynienia z tak wielką falą wielu afer, oszustw, prób wyłudzeń pieniędzy, że sprawa reprywatyzacji warszawskiej jawi się jako jeden z wątków wielkiej fali wyłudzeń i oszustw — ocenił.

[fot. pixabay.com]

ems/PAP

Warto poczytać

 1. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 7. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 8. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook