Jedynie prawda jest ciekawa

Świadkowie koronni decydują o sprawie Papały

05.11.2015

W procesie o zabójstwo generała Marka Papały odnotowano kolejny przełom. Ma nim być pojedynek przed obliczem sądu dwóch przestępców, którzy uzyskali status świadków koronnych.

W środę przed sądem zeznawał główny świadek oskarżenia Robert P., który w czasie śledztwa twierdził, że to złodziej samochodów Igor M., pseudonim „Patyk”, miał zabić szefa policji. Jego celem miała być kradzież… daewoo espero.

Wcześniejsze zeznania P. zostały utajnione, a podczas środowej rozprawy świadek koronny zeznawał poprzez łącze wideo.

Choć głównym oskarżonym ws. śmierci gen. Marka Papały jest Igor M., ps. Patyk, sam ma status świadka koronnego w innych toczących się sprawach.

Gen. Marek Papała został zastrzelony 25 czerwca 1998 roku. Sprawa do dziś nie została wyjaśniona i nadal budzi kontrowersje.

Czytaj również: Sprawa Papały. Spektakl na podstawie sztuki zawodowych kłamców dobiega końca

gah/Fakt

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Słowa kluczowe:

sąd

,

śledztwo

,

szef

,

policja

,

kradzież

Warto poczytać

 1. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 2. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 3. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 4. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

 5. Gowin19092017 19.09.2017

  Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

  Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów - to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook