Jedynie prawda jest ciekawa


Suski: Czasem trzeba zrobić krok w tył

21.12.2016

Zrozumieliśmy, że czasem trzeba zrobić krok w tył dla dobra sprawy - powiedział w środę wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski odnosząc się do planowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie.

„Widocznie zrozumieliśmy, że czasem trzeba zrobić krok w tył dla dobra sprawy. Zresztą w ogóle cała ta sytuacja była nieco dziwna, dlatego że jest otwierane nowe centrum prasowe i to w zasadzie polepszenie warunków pracy dla dziennikarzy powinno cieszyć wszystkich. Okazało się, że nikogo to nie cieszy” - mówił Suski w środę w radiu RMF24.


„Mam nadzieję, że i tak dziennikarze po otwarciu tego centrum, będą z niego korzystać, bo na korytarzu sejmowym trudno mówić o dobrych warunkach pracy” - zaznaczył poseł.


Pytany, czy może należałoby zrobić również krok w tył w kwestii uchwalonego podczas obrad w Sali Kolumnowej Sejmu budżetu na 2017 r. odpowiedział: „Ale po co? Jak już jest przyjęty: i przez Sejm i przez Senat” (Senat zajmie się ustawą budżetową w styczniu - PAP).


Na pytanie, czy nie należałoby rozwiązać wszystkich wątpliwości dotyczących np. kworum podczas głosowań w Sali Kolumnowej odparł:


Jest to z całą pewnością kworum wystarczające do przyjęcia budżetu i to nie takie jednym głosem, tylko kilkoma głosami.


Według niego także marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie powinien podawać się do dymisji, ponieważ „znowu nic aż takiego strasznego nie zrobił”.


Suski pytany był także o słowa europosła PiS Kazimierza M. Ujazdowskiego, który mówił w poniedziałek, że nie wyobraża sobie obecności w PiS „jeśli będzie podtrzymana linia eskalowania konfliktu”, oraz że za obecną sytuację odpowiedzialna jest - według niego - „koalicja rządząca i kierownictwo PiS”.

„Jak widać mentalnie już przeszedł do Nowoczesnej” - odparł Suski. Na pytanie, czy wyrzucą Ujazdowskiego z partii, za takie stwierdzenia, odpowiedział:


„Ja się zastanawiam, czy jeszcze jest w partii, bo skoro ma taką optykę, to chyba już przynajmniej mentalnie nie jest w PiS-ie. Nie jest w Prawie i Sprawiedliwości, jest już w jakiejś innej formacji” - ocenił.


Dopytywany, czy w takim razie formalnie zakończą ten związek, odparł: „Nie wiem. Szczerze mówiąc nie jest to zbyt istotna sprawa”.


Od piątku w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie.


Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne.


gah/PAP

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

 2. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

 3. truck23052018 23.05.2018

  Nowy pomysł na aktywizację uchodźców. Niemcy będą ich uczyć prowadzenia ciężarówek

  Jednym z powodów, dla których Niemcy przyjęli ogromne ilości uchodźców – o którym rzadko mówi się głośno – była chęć zapchania luk na rynku pracy tanią siłą roboczą.

 4. 1270annairadzio 23.05.2018

  Prawdziwy mąż stanu. Radek Sikorski żalił się żonie na J. Kaczyńskiego

  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

 5. michnik23052018 23.05.2018

  Odpalił świecę dymną na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Teraz skazał go sąd

  Na karę pół roku ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych na miesiąc skazał w środę Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) 30-letniego Mateusza J., oskarżonego o odpalenie świecy dymnej na spotkaniu w tym mieście w 2017 r. z szefem "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.

 6. 1270policjasw 23.05.2018

  15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

  15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.

 7. Laboratorium 22.05.2018

  Groźna choroba trafiła do Polski? Tajemniczy zgon w Świnoujściu

  Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię

 8. Plotgranicawiki 22.05.2018

  Trump chce ogrodzić granicę z Meksykiem, Morawiecki z Białorusią i Ukrainą. Nie chodzi jednak o imigrantów

  Rząd we wtorek nie przyjął projektu dot. budowy płotu, który miałby chronić naszą wschodnią granicę przed ASF. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w ciągu siedmiu dni zbierze się zespół kilku ministrów, który przedyskutuje kwestię budowy tej zapory

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook