Jedynie prawda jest ciekawa


Strzelanina w Zgierzu. Grupa Ukraińców i Gruzinów zaatakowała policjantów, kilka osób jest rannych

23.02.2018
strzelanina23022018
Strzelanina w Zgierzu. Grupa Ukraińców i Gruzinów zaatakowała policjantów, kilka osób jest rannych

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Zgierzu, gdzie interwencja nieumundurowanych policjantów spotkała się z atakiem ze strony grupy Ukraińców i Gruzinów. Policjanci próbowali wylegitymować agresywnie zachowujących się mężczyzn, ale ci nie mieli ochoty współpracować. Dodatkowo, na miejscu zdarzenia za chwilę pojawiła się kolejna grupa cudzoziemców, która włączyła się w przebieg zdarzenia.

Funkcjonariusze zmuszeni byli sięgnąć po broń, ale oddane strzały ostrzegawcze jedynie wzmogły agresję napastników. W stronę policjantów poleciały kamienie. Wówczas policjanci postrzelili trzech mężczyzn, którzy z ranami postrzałowymi nóg trafili do szpitala. Niegroźne obrażenia odniósł także jeden z funkcjonariuszy.

– Kilku prokuratorów pracuje na miejscu zdarzenia, do którego doszło minionej nocy około godziny 2, na terenie Zgierza. Po ataku na dwóch policjantów zatrzymana została grupa 13 cudzoziemców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wykonujący czynności służbowe policjanci podjęli próbę wylegitymowania grupy mężczyzn – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Na prośby policjantów mężczyźni zareagowali agresywnie: – Niebawem w pobliżu pojawili się kolejni mężczyźni włączając się w przebieg zdarzenia. Zaatakowani funkcjonariusze użyli broni służbowej. Trzech mężczyzn posiada rany postrzałowe nóg. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymano 13 napastników  to obywatele Gruzji i Ukrainy. Jeden z policjantów doznał obrażeń głowy – czytamy w oświadczeniu Prokuratury.

Aktualnie policja i prokuratura badają okoliczności zdarzenia i próbują odtworzyć jego dokładny przebieg. Poszukiwani są świadkowie, a bliższe informacje zostaną przekazane po dokładnym ustaleniu faktów.

ac


Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook