Jedynie prawda jest ciekawa


Strażacy interweniowali ws. czadu

08.01.2017

W sobotę strażacy interweniowali 74 razy w przypadkach zagrożeń spowodowanych ulatniającym się tlenkiem węgla - poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Nie było jednak ofiar śmiertelnych.

Zgodnie z informacjami Państwowej Straży Pożarnej od czwartku na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarły trzy osoby, a sześć zginęło w pożarach. W tym czasie podtruciu tlenkiem węgla uległo 58 osób, aż 46 osób w sobotę. Od września 2016 r., który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, w przypadkach zagrożeń spowodowanych ulatniającym się tlenkiem węgla strażacy interweniowali 2157 razy. 

Z powodu zatrucia zmarły 24 osoby, a 1176 było poszkodowanych. 

Od czwartku strażacy ugasili 1101 pożarów, w których zginęło 6 osób, a 30 osób zostało rannych. 

W ostatniej dobie wybuchło 445 pożarów, zginęła jedna osoba, a 13 odniosło obrażenia. Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Borzęcin Duży (Mazowieckie), jedna w pożarze mieszkania w Zabrzu (Śląskie) i jedna w Bronisławowie(Pomorskie), gdzie palił się dom jednorodzinny. Jedna osoba zginęła w sobotę nad ranem w pożarze mieszkania w Katowicach, a kolejna - w piątek w Chojnowie (Dolnośląskie), również w pożarze mieszkania. 

Frątczak zwrócił uwagę, że pożary spowodowane są najczęściej nieprawidłowym dogrzewaniem mieszkań i domów. 

"Wszystkie pożary (w których były ofiary śmiertelne - PAP) powstały w mieszkaniach lub w domach jednorodzinnych. Najprawdopodobniej przyczyną mogło być dogrzewanie. O tej porze roku najczęstszymi przyczynami pożarów są niewłaściwa eksploatacja lub wady urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych" - powiedział rzecznik PSP. 

W ostatniej dobie najwięcej pożarów wybuchało w województwie śląskim, dolnośląskim, w Małopolsce i na Mazowszu - tam panowały najniższe temperatury. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w niedzielę rano, że w ciągu ostatniej doby z powodu mrozów zmarły dwie osoby. 

Od 1 listopada ub.r. w wyniku wychłodzenia zmarło 55 osób. RCB podtrzymuje apel o reagowanie na przypadki osób pozostających na mrozie i narażonych na wychłodzenie, a także o rozsądek w dogrzewaniu mieszkań.

wkt/PAP

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 2. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 3. Wiezienie1 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

  Mateusz P. osiągnął pokaźne korzyści majątkowe współpracując z wywiadem Rosji; pracował też na rzecz Chin - zarzuca mu prokuratura w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. Lider partii Zmiana jest w areszcie od maja 2016 r

 4. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 5. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 6. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 7. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 8. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook