Jedynie prawda jest ciekawa

Strategia "tylko my" nie przyniosła Prawu i Sprawiedliwości dobrych rezultatów

10.10.2011

Według Marka Jurka, prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, wynik PiS, ale także PJN to efekt zamknięcia się w strategii „tylko my”. „Jak widać nie przyniosła ona dobrych rezultatów” – komentuje wyniki dla Stefczyk.info były marszałek Sejmu.

Jak podkreśla, „najbliższe godziny, w miarę uściślania się wyników wyborczych, pokażą, czy dojdzie do powtórki koalicji PO-PSL i czy taka koalicja uzyska większościowy wynik”. Wskazuje też na niebezpieczeństwo „dokooptowania” radykalno-lewicowych ugrupowań SLD i Ruchu Palikota. Wówczas kryzys państwa się pogłębi – podkreśla prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

 

Odnośnie wyników swojego macierzystego ugrupowania zaznacza, że będzie mógł skomentować wyniki (w tym z wyborów do Senatu) dopiero po zapoznaniu się z danymi PKW, gdyż dopiero one – w przypadku tak nietypowej sytuacji jak start na połowie terytorium kraju – pozwolą na rzeczywistą analizę.

 

RoJ

 

Fot. www.marekjurek.pl

Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook