Jedynie prawda jest ciekawa


Straszna prawda o Świadkach Jehowy. Kłamstwa, pedofilia i guru

11.05.2018
1270filmeiroas
Straszna prawda o Świadkach Jehowy. Kłamstwa, pedofilia i guru

- Inni chrześcijanie to świat, oni są źli, oni idą na przemiał i zginą – mówią w nagraniu wideo Krystian i Paulina, młode małżeństwo, któremu udało się wyrwać z rąk sekty świadków Jehowy.

Młodzi ludzie, wychowani w sekcie Świadków Jehowy, po wielu latach przejrzeli na oczy i postanowili wystąpić z organizacji. Dziś pomagają innym, którzy chcą uciec.

- U świadków Jehowy jest kastowość. Tylko 144 tys. osób może uważać się za dzieci boże. Ciekawe jest to jak oni czytają nowy testament – obowiązki dotyczą wszystkich, ale przywileje tylko grupy nielicznych, która zresztą ciągle się zmienia. Jeszcze kilka lat temu było wolnych 8 tys. miejsc w niebie, dziś już 14 tys. – mówią Paulina i Krystian.


Jak mówią „uciekinierzy” każdy „wyznawca” ma swój zakres obowiązków – musi chodzić do służby, czyli chodzić od domu do domu, ma przydzielony teren, musi zdawać sprawozdania z tej służby, ile godzin poświęca ewangelizacji, ile czasopism rozdaje.

- Poza tym jest uczestnikiem szkoły teokratycznej – uczy się, jak przemawiać do większej grupy ludzi. Przez całe życie jesteśmy szkoleni do tego, jak rozmawiać z ludźmi – jak reagować i co mówić.  Typowa tresura – mówi Krystian.

- Świadkowie uczą błędnego obrazu Trójcy, nieśmiertelność duszy, kwestii piekła – później konieczne jest odtrucie, wtóruje mu jego żona.

W doktrynie, która ciągle się zmienia nie brakuje też absurdów -  Świadkowie uważają że w 1914 roku Jezus Chrystus zasiadł w niebie na tronie i od tego momentu zaczął się czas ostateczny. Mają swoje guru – ciało kierownicze którzy o sobie samych mówią że są „niewolnikami wiernymi i roztropnymi” – jedyny łącznik między Bogiem a ludźmi. To oni kształtują doktrynę, a w niej aż roi się od zmieniających się świateł. W latach 70. Świadkowie sprzedawali cały dobytek byle tylko głosić, bo za rok mieli iść do nieba. Pomyśleć, że kilka lat temu osoba oddająca krew była bohaterem, a dziś to największy grzesznik. Jeszcze gorzej wygląda sprawa dawców i biorców organów. Według Świadków Jehowy, to prowadzi do przeszczepienia osobowości – mówią Paulina i Krystian.

Jeżeli ktoś zaczyna myśleć inaczej, staje się odszczepieńcem. Osobą chorą psychicznie  

-  Lojalność wobec guru, ważniejsza niż wobec Boga. A wobec organizacji niż wobec rodziny.  Dlatego też osoby, które wychowały się w organizacji rezygnują z posiadania dzieci i wykształcenia, bo czas nagli a nadchodzi Armagedon. Kiedy przejrzeliśmy na oczy i odeszliśmy nas też tak zaczęto traktować. Rodzice i siostra zerwali z nami kontakt. Dawni znajomi nas się panicznie boją.

Jest jeszcze druga, ciemniejsza strona medalu.

- Świadkowie Jehowy mają koleiny w głowie. To fabryka ateistów i ludzi wierzących w teorie spiskowe. Do tego dochodzą przestępstwa. Wszyscy wiemy o bagnie i studni bez dna, która toczy organizację. To pedofilia i związki z masonami – mówią Krystian i Paulina.


Warto poczytać

 1. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 2. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 3. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 4. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 5. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 6. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 7. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook