Gorące tematy:

Stoch na podium Pucharu Świata

24.03.2013

Stoch został trzecim Polakiem w historii, który stanął na podium klasyfikacji generalnej PŚ. W tegorocznym sezonie ustąpił jedynie Austriakowi Schlierenzauerowi oraz Norwegowi Bardalowi.

Kamil Stoch potwierdził swoją świetną formę i jeszcze lepszy talent. Po zdobyciu mistrzostwa świata - dziś zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. 25-letni zawodnik w ostatnim konkursie cyklu w słoweńskiej Planicy uplasował się na ósmej pozycji. W niedzielę triumfował reprezentant gospodarzy Jurij Tepes, piąty zaś był Piotr Żyła.

Lider polskiej drużyny, po skoku na odległość 205,5 metra, po pierwszej serii skoków, zajmował czwarte miejsce. W finałowej serii, choć poprawił się o 1,5 metra, to spadł na ósmą lokatę. Drugą lokatę wywalczył Norweg Rune Velta, a na najniższym stopniu podium uplasował się Słoweniec Peter Prevc. Tuż za podium uplasował się Noriaki Kasai, weteran japońskich skoków uzyskał 207 i 217,5 metra.

Główne trofeum oraz małą Kryształową Kulę za loty już wcześniej zapewnił sobie Austriak Gregor Schlierenzauer, który w niedzielę był 11.

Stoch został trzecim Polakiem w historii, który stanął na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Wcześniej czterokrotnie zwyciężył Adam Małysz, raz był trzeci, podobnie jak Stanisław Bobak w inauguracyjnym sezonie 1979/80.