Jedynie prawda jest ciekawa

Spustoszenia po burzy

07.08.2012

Dwugodzinna burza z wichurą zerwała dachy z kilkudziesięciu domów, są powalone drzewa i uszkodzone linie energetyczne.

W nocy z poniedziałku na wtorek nawałnica nad regionem świętokrzyskim największych szkód dokonała na granicy powiatów kieleckiego i jędrzejowskiego - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Wichura ominęła poszkodowane w niedzielę nadwiślańskie rejony województwa.

Tylko w gminie Sobków, po godzinie 6 rano - w ciągu dwóch godzin po zakończeniu burzy, zgłoszono ponad 40 uszkodzonych budynków. Liczba ta na pewno się zwiększy,bo wiele nieprzejezdnych dróg uniemożliwia dojazd do poszkodowanych miejsc. Straty odnotowano także w powiatach ostrowieckim i starachowickim.

Do akcji ratowniczej skierowano wszystkie jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Według obecnych szacunków usuwanie skutków nocnej nawałnicy w regionie świętokrzyskim może potrwać kilka najbliższych dni.

Burza przetoczyła się tez nad Śląskiem, Warmią i Mazurami,  Mazowszem, gdzie powaliły wiele drzew i pozrywały dachy domów. Tysiące gospodarstw domowych pozostaje bez prądu.

ansa/PAP/TVN24

[fot. wikipedia]

Słowa kluczowe:

Burza

,

pomoc

,

uszkodzenia

,

dachy

,

drzewa

,

domy

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook