Jedynie prawda jest ciekawa

Spór o Sawickiego w TVP

02.11.2014

Zdaniem polityków PSL w polskiej politycy najpopularniejszy jest system odwołań. Jak przekonuje marszałek Adam Struzik: Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego. Innego zdania są politycy PiS.

Jak mówi marszałek woj. Mazowieckiego:

„Mamy taką metodę uprawiania polityki odwołań, ostatnio szczególnie nasiloną. Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego, odwołanie Sawickiego, odwołanie Niesiołowskiego. No i festiwal medialny trwa” – mówił Adam Struzik z PSL.

Zupełnie innego zdania w temacie Sawickiego jest Józef Oleksy z SLD, który przekonuje, że słowa ministra rolnictwa są kwestią drugorzędną:

„To nie jest za słowa, tylko za czyny niedokonane. Pytanie jest, jak przez siedem lat wieś polska została przygotowana do sankcji; napięcia z Rosją są nie od dziś. Nie było najlepiej z tym przygotowaniem wsi, więc SLD stanął na stanowisku, że nie chodzi o samo słowo „frajerzy” - mówi Oleksy.

Jacek Sasin (PiS) podkreślił, że już „kilka miesięcy temu PiS zwracało uwagę, że trzeba przygotować się do rosyjskiego embarga; wtedy byliśmy wyśmiani przez min. Sawickiego, który mówił, że to jest wywoływanie wilka z lasu”.

„Minister Sawicki stara się, ale jest nieskuteczny i dlatego trzeba go zmienić” – powiedział Sasin.

Natomiast Paweł Poncyljusz (PR) ocenił, że jednym z głównych problemów wsi jest zaniedbanie tworzenia grup producenckich; jego zdaniem minister rolnictwa nie dość zachęcał do takich działań. Tymczasem dopóki rolnicy nie nauczą się organizować, rządzący będą „trzymać ich właśnie w takiej biedzie, w takim rozproszeniu”.

„I dzięki temu będzie wam łatwiej manipulować nimi” – powiedział Poncyliusz.

Jak lew ministra Sawickiego bronił minister Andrzej Halicki:

„Jest ministrem dobrym i skutecznym; bronię go z pełnym przekonaniem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.”

TVP Info, lz

[fot: youtube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook