Jedynie prawda jest ciekawa


Spór o Sawickiego w TVP

02.11.2014

Zdaniem polityków PSL w polskiej politycy najpopularniejszy jest system odwołań. Jak przekonuje marszałek Adam Struzik: Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego. Innego zdania są politycy PiS.

Jak mówi marszałek woj. Mazowieckiego:

„Mamy taką metodę uprawiania polityki odwołań, ostatnio szczególnie nasiloną. Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego, odwołanie Sawickiego, odwołanie Niesiołowskiego. No i festiwal medialny trwa” – mówił Adam Struzik z PSL.

Zupełnie innego zdania w temacie Sawickiego jest Józef Oleksy z SLD, który przekonuje, że słowa ministra rolnictwa są kwestią drugorzędną:

„To nie jest za słowa, tylko za czyny niedokonane. Pytanie jest, jak przez siedem lat wieś polska została przygotowana do sankcji; napięcia z Rosją są nie od dziś. Nie było najlepiej z tym przygotowaniem wsi, więc SLD stanął na stanowisku, że nie chodzi o samo słowo „frajerzy” - mówi Oleksy.

Jacek Sasin (PiS) podkreślił, że już „kilka miesięcy temu PiS zwracało uwagę, że trzeba przygotować się do rosyjskiego embarga; wtedy byliśmy wyśmiani przez min. Sawickiego, który mówił, że to jest wywoływanie wilka z lasu”.

„Minister Sawicki stara się, ale jest nieskuteczny i dlatego trzeba go zmienić” – powiedział Sasin.

Natomiast Paweł Poncyljusz (PR) ocenił, że jednym z głównych problemów wsi jest zaniedbanie tworzenia grup producenckich; jego zdaniem minister rolnictwa nie dość zachęcał do takich działań. Tymczasem dopóki rolnicy nie nauczą się organizować, rządzący będą „trzymać ich właśnie w takiej biedzie, w takim rozproszeniu”.

„I dzięki temu będzie wam łatwiej manipulować nimi” – powiedział Poncyliusz.

Jak lew ministra Sawickiego bronił minister Andrzej Halicki:

„Jest ministrem dobrym i skutecznym; bronię go z pełnym przekonaniem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.”

TVP Info, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 2. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 3. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 4. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 5. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 6. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 7. pawlowicz07052018 22.06.2018

  Polska przyjmuje imigrantów na podstawie tajnych umów? Szokujący list Pawłowicz do premiera

  Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem twittera opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski

 8. sad22062018 22.06.2018

  Niemiecki biznesmen obrażał polskich pracowników. Czy sąd skaże go za propagowanie nienawiści?

  Ku końcowi zbliża się proces przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. o naruszenie dóbr osobistych. Jedna z pracownic zarzuca mu wielokrotne obrażanie Polaków. Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył na październik ostatnie posiedzenie w tej sprawie.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook