Jedynie prawda jest ciekawa

Spór o Sawickiego w TVP

02.11.2014

Zdaniem polityków PSL w polskiej politycy najpopularniejszy jest system odwołań. Jak przekonuje marszałek Adam Struzik: Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego. Innego zdania są politycy PiS.

Jak mówi marszałek woj. Mazowieckiego:

„Mamy taką metodę uprawiania polityki odwołań, ostatnio szczególnie nasiloną. Jeżeli się nie można odwołać do elementów programowych, to opozycja stawia wniosek o odwołanie Sikorskiego, odwołanie Sawickiego, odwołanie Niesiołowskiego. No i festiwal medialny trwa” – mówił Adam Struzik z PSL.

Zupełnie innego zdania w temacie Sawickiego jest Józef Oleksy z SLD, który przekonuje, że słowa ministra rolnictwa są kwestią drugorzędną:

„To nie jest za słowa, tylko za czyny niedokonane. Pytanie jest, jak przez siedem lat wieś polska została przygotowana do sankcji; napięcia z Rosją są nie od dziś. Nie było najlepiej z tym przygotowaniem wsi, więc SLD stanął na stanowisku, że nie chodzi o samo słowo „frajerzy” - mówi Oleksy.

Jacek Sasin (PiS) podkreślił, że już „kilka miesięcy temu PiS zwracało uwagę, że trzeba przygotować się do rosyjskiego embarga; wtedy byliśmy wyśmiani przez min. Sawickiego, który mówił, że to jest wywoływanie wilka z lasu”.

„Minister Sawicki stara się, ale jest nieskuteczny i dlatego trzeba go zmienić” – powiedział Sasin.

Natomiast Paweł Poncyljusz (PR) ocenił, że jednym z głównych problemów wsi jest zaniedbanie tworzenia grup producenckich; jego zdaniem minister rolnictwa nie dość zachęcał do takich działań. Tymczasem dopóki rolnicy nie nauczą się organizować, rządzący będą „trzymać ich właśnie w takiej biedzie, w takim rozproszeniu”.

„I dzięki temu będzie wam łatwiej manipulować nimi” – powiedział Poncyliusz.

Jak lew ministra Sawickiego bronił minister Andrzej Halicki:

„Jest ministrem dobrym i skutecznym; bronię go z pełnym przekonaniem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.”

TVP Info, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. niezwyciezeni23092017 23.09.2017

  Skandal! YouTube zablokował film IPN-u. Komu przeszkadzają "Niezwyciężeni"?

  Na kilkanaście godzin YouTube zablokował anglojęzyczną wersję filmu „Niezwyciężeni”, wyprodukowaną przez Instytut Pamięci Narodowej

 2. jugend23092017 23.09.2017

  Niemcy zorganizowali festiwal w Opolu. Kilkaset osób uczestniczy w JugendFestivaluMłodych

  Organizowana po raz pierwszy przez organizacje mniejszości niemieckiej impreza ściągnęła do Opola młodzież z całej Polski

 3. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 4. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 5. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook