Jedynie prawda jest ciekawa


Spalił kukłę Żyda. Wiemy już, jaką karę poniesie

06.10.2017

Mężczyzna skazany za spalenie kukły Żyda odbędzie karę w areszcie domowym. W piątek wrocławski sąd zgodził się na tę formę wykonania wyroku, o co wnioskował sam skazany.

Piotr Rybak (prosi media o podawanie swojego nazwiska - PAP) na karę 3 miesięcy więzienia bez zawieszenia został skazany w wyroku wrocławskiego sądu okręgowego. Wyrok zasądzony w I instancji wynosił rok więzienia bez zawieszenia.

Rybak złożył wniosek o możliwość odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności w areszcie domowym. Najpierw sędzia z wydziału penitencjarnego Sądu Okręgowego nie przychylił się do jego wniosku, ale Sąd Apelacyjny we Wrocławiu orzekł, że wniosek należy rozpatrzyć ponownie.

W piątek w wydziale penitencjarnym przy Sądzie Okręgowym zapadło postanowienie, że Piotr Rybak odbędzie karę w warunkach aresztu domowego.

- Sędzia przychylił się do naszego wniosku, a prokurator nie odniósł się do niego, nie był przeciwny. Zatem postanowienie podlega wykonaniu, nie ma już instancji, która mogłaby zmienić coś w tym postanowieniu - powiedział PAP adw. Rafał Bałkowski, obrońca skazanego.

Dodał, że jego klient chce jak najszybciej rozpocząć wykonanie kary i zgłosi się jeszcze w piątek do firmy, która zakłada aresztowe opaski.

18 listopada 2015 r., podczas manifestacji przeciw imigrantom, którą na wrocławskim Rynku zorganizował m.in. Obóz Narodowo-Radykalny, Rybak spalił kukłę Żyda. Doniesienie do prokuratury złożył m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wrocławski magistrat przekazał policji nagranie z miejskiego monitoringu, który zarejestrował przebieg manifestacji. Wrocławski incydent odbił się szerokim echem w mediach krajowych i zagranicznych.

Rybak w trakcie procesu wyjaśniał, że spalił kukłę symbolizującą konkretnego Żyda - amerykańskiego miliardera Georga Sorosa. W piątek po rozprawie w sądzie powtórzył to wyjaśnienie i dodał, że w jego ocenie Soros specjalnie sprowadza do Europy imigrantów, by wywołać kryzys.

PAP

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook