Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

SP stawia ultimatum Nowakowi

17.02.2013

Solidarna Polska zapowiada, że złoży wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla ministra Nowaka, jeśli w ciągu miesiąca nie zostaną spełnione wypunktowane przez nią, niezałatwione kwestie. Apeluje przy tym do premiera, by nie skapitulował w najbliższą środę i nie odwołał ministra Nowaka.

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

Pod koniec stycznia Solidarna Polska zainicjowała działania nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec nieudolnego, z perspektywy poczynań, ministra Sławomira Nowaka. W związku z tym, zwróciliśmy się do wszystkich partii opozycyjnych, aby poparły ten wniosek. W istotnej dla Polski sprawie, zebraliśmy 70 podpisów posłów partii opozycyjnych.

Mimo to jako opozycja, dla której ważniejszy jest interes Polaków, niż interes polityczny, dajemy szansę na dokończenie, dotychczas niezałatwionych spraw. Jednocześnie wskazujemy co należy zrobić:

Po pierwsze, należy natychmiast uregulować zaległe wynagrodzenia podwykonawcom robót na polskich autostradach. Dosyć czasu upłynęło i nie można ani chwili dłużej tolerować sytuacji, w której pracownik nie dostaje należnego wynagrodzenia za swoją pracę od Państwa jako pracodawcy.
 
Po drugie, domagamy się obniżenia pensji zatrudnionych prezesów na polskiej kolei. Jako Solidarna Polska, nigdy nie zgodzimy się z tym, że 59 tysięcy złotych miesięcznej pensji to odpowiednie wynagrodzenie dla takich stanowisk.

Po trzecie, Pan minister Sławomir Nowak ma również miesiąc, na wdrożenie  słusznie wymaganych przez Unię Europejską procedur antykorupcyjnych dot. budowy dróg. Polska nie zasługuje, żeby przez to być pośmiewiskiem w całej Europie.

Solidarna Polska zapowiada więc, że wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla ministra Sławomira Nowaka zostanie złożony, jeśli w terminie miesiąca od dnia dzisiejszego, nie zostaną spełnione powyższe, niezałatwione kwestie. Wierzymy również, że premier Donald Tusk nie skapituluje w najbliższą środę i nie odwoła ministra Sławomira Nowaka.

kop
[fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook