Jedynie prawda jest ciekawa


Sondaż: Spadek PiS. PO minimalnie prowadzi

06.04.2014

27 proc. poparcia dla PO i 26 proc. – dla PiS – tak wygląda czołówka kwietniowego rankingu poparcia dla partii politycznych, wykonanego na zlecenie „Wiadomości” TVP1 przez TNS Polska.

Notowania PO w porównaniu z marcem spadły o jeden punkt procentowy, PiS – o 5. punktów procentowych. 10 proc. badanych wybrała partię Leszka Millera, która od marca zyskała 2 pkt poparcia. Oprócz SLD do Sejmu weszłyby jeszcze: PSL, Twój Ruch i Kongres Nowej Prawicy – z poparciem po 5 proc. Poparcie dla ludowców i partii Janusza Palikota nie zmieniło się od marca; ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zyskało 2 punkty.

Solidarna Polska i Polska Razem mają po 3 proc. zwolenników. Odpowiedzi: „nie wiem, na którą partię głosować” udzieliło aż 14 procent badanych.

Badanie preferencji - spontanicznych i wspomaganych (dla osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały „nie wiem, na którą partię głosować”) zostało wykonane w dniach 2-3 kwietnia na próbie 1000 Polaków; osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach – miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie – stanowiły 773.

Ryb, TVP info

fot. PAP/Konrad Żelazowski

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook