Jedynie prawda jest ciekawa


Sondaż: PiS się umacnia, Nowoczesna traci

09.01.2017

"Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Kukiz'15, SLD oraz Polskie Stronnictwo Ludowe weszłyby do Sejmu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku roku" - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS specjalnie dla portalu Onet.pl.

"Pozycję lidera zdecydowanie umocniło PiS. Aż 34,7 proc. Polaków oddałoby swój głos na partię Jarosława Kaczyńskiego, co daje największy wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem" - wynika z sondażu.

Sondaż po raz kolejny pokazuje, że protest w Sejmie nie przynosi wymiernych korzyści w postaci dużego wzrostu poparcia partiom Zjednoczonej Opozycji.  Najbardziej na wydarzeniach sejmowych straciła Nowoczesna, która spadła ponownie na trzecie miejsce za Platformę Obywatelską. Na bardzo wysoki spadek poparcia wpłynęła również afera związana z wyjazdem lidera .Nowoczesnej z jej wiceprzewodniczącą Joanną Schmidt. 

"Z kolei zmiana nastąpiła na drugim miejscu, które ponownie przypadło Platformie Obywatelskiej (17,1 proc. - 93 mandaty). Partia Grzegorza Schetyny wyprzedziła Nowoczesną, która na początku stycznia br. odnotowała bardzo wysoki spadek poparcia. Tylko 13,3 proc. ankietowanych zagłosowałoby na partię Ryszarda Petru, co dałoby 66 mandatów w Sejmie" - podaje Onet.pl

Czwarte miejsce ponownie przypadło ugrupowaniu Pawła Kukiza, którego poparcie niezmiennie wynosi 8,6 proc. Dosyć zaskakującym wynikiem jest wyprzedzenie PSL-u przez SLD. Sojusz Lewicy Demokratycznej według sondażu, cieszy się 5,9 proc. poparciem, z kolei partia Władysława Kosiniaka-Kamysza uzyskała wynik 5,7 proc. poparcia.  

kk/Onet.pl

[fot. Fratria]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook