Jedynie prawda jest ciekawa

Sondaż: Duda z Komorowskim w drugiej turze

15.03.2015

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj Andrzej Duda może liczyć na poparcie 27%.

Najnowszy sondaż , przeprowadzony przez TNS OBOP dla „WiadomościTVP pokazuje, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się już w marcu, doszłoby do drugiej tury.

Poparcie dla Bronisława Komorowskiego spadło w miesiąc o 8%. Urzędujący prezydent może jednak wciąż liczyć na 45% poparcia. Na jego głównego konkurenta, Andrzeja Dudą głosować chciałoby 27% ankietowanych. Poparcie dla niego wzrosło o 8%.

Odpowiednio na drugim i trzeci miejscu uplasowali się Magdalena Ogórek, z poparciem 5% i Janusz Korwin-Mikke, który może liczyć na poparcie na poziomie 4%.

Na piątym miejscu znalazł się Paweł Kukiz (2%). Na Adama Jarubasa z PSL, a także kandydatów lewicy, Wandę Nowicką, Annę Grodzką, Janusza Palikota zagłosowałoby nie więcej niż 1% Polaków.

W wyborach udział wziąć chce 55% obywateli. 7% na pytanie, czy wezmą udział w wyborach, odpowiedzieli „raczej nie”, a 3% nie wie czy pójdzie na wybory.

mly/TVP.info

fot. PAP/Rafał Guz

 

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook