Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sondaż: Duda dogania Komorowskiego

31.03.2015

II tura już przesądzona? Kolejny sondaż pokazuje, że urzędujący prezydent zmierzy się w ponownym głosowaniu z Andrzejem Dudą.

Co więcej, poparcie Bronisława Komorowskiego jest coraz mniejsze.

W sondażu przeprowadzonym prze IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, Bronisław Komorowski ma 41 proc. poparcia. W ciągu ostatnich dwóch tygodni stracił 5 punktów procentowych. Zmniejsza się dystans między nim i Andrzejem Dudą, który w sondażu ma 27 proc. poparcia. To wzrost o jeden punkt procentowy w stosunku do badania sprzed dwóch tygodni.

Na trzecim miejscu plasuje się natomiast aż troje kandydatów: Adam Jarubas, Magdalena Ogórek i Janusz Korwin-Mikke. Na każdego z nich chce głosować 5 proc. ankietowanych. Dla Magdaleny Ogórek jest to niezmienne poparcie, natomiast kandydat PSL notuje wzrost o jeden punkt procentowy, a kandydat KORWiN o dwa punkty.

Kolejne miejsce także jest zajęte przez więcej niż jednego kandydata. Janusz Palikot oraz Paweł Kukiz cieszą się takim samym poparciem - 3 proc. Pozostali kandydaci nie przekraczają jednego punktu procentowego poparcia.

Komentujący sondaż socjolog, dr Jarosław Flis mówi „Rzeczpospolitej”, że pewne są tylko dwa pierwsze miejsca. - Zmiany poparcia dla pozostałych kandydatów mieszczą się poniżej granicy błędu statystycznego. Dlatego warto jest śledzić trendy w ich notowaniach w dłuższym okresie — ocenia.

Marcin Duma z IBRiS dodaje, że kampania Andrzeja Dudy prowadzi do spadku notowań urzędującego prezydenta, ale nie skutkuje dynamicznym wzrostem poparcia dla kandydata PiS. Natomiast porażkę poniosła idea „kandydata obywatelskiego” autorstwa sztabu Komorowskiego. - Dziś jego notowania to poziom PO plus część zwolenników SLD — szacuje.

mc,rp.pl
[fot. PAP/Tomasz Gzell/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. cbs2017303 30.03.2017

  Udaremniono przemyt ponad 200 kg haszyszu

  Głównym kierunkiem działania grupy była przestępczość ekonomiczna, akcyzowa i narkotykowa na terenie Unii Europejskiej.

 2. mid-17330081 30.03.2017

  Szarek: „Polskie państwo mówi dziś głosem IPN”

  - Zmieniliśmy świadomość wielu Polaków. To wielkie zwycięstwo i owoc setek publikacji, spotkań, wystaw i konferencji - podkreślił˙w czwartek w Toruniu prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 3. tyyyyyys 30.03.2017

  Donald Tusk zostanie przesłuchany 19 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

 4. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 5. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 6. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 7. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 8. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook