Jedynie prawda jest ciekawa


Soloch: Państwo już nie tylko teoretyczne

04.08.2016

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch pochwalił w programie „Gość poranka” (TVP Info) funkcjonowanie służb i innych organów państwowych w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.

"Zarówno szczyt NATO, jak i ŚDM, ale również ćwiczenia Anakonda pokazały sprawność państwa polskiego. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że od pewnego czasu nie jest już tylko państwem teoretycznym – aparat państwa i służby zadziałały" — powiedział Soloch.

"Nie ma napięć wewnątrz kraju, jak było to we Francji czy wcześniej w Niemczech. (…) Mamy spokój społeczny. (…) Państwo okazało się sprawne, okazało się nie być państwem teoretycznym" — zaznaczył szef BBN.

"Gratulacje dla ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra obrony narodowej za sprawną organizację, należy to oceniać bardzo wysoko" — mówił gość TVP Info.

Na pytanie, czy jesteśmy bezpieczni, odpowiedział:

"Cały czas możemy zadawać sobie to pytanie. Mamy zagrożenie od strony południa i otwarty konflikt na Ukrainie, tam ciągle giną ludzi. (…) Żyjemy w znacznie mniej spokojnej sytuacji niż jeszcze kilka lat temu."

Paweł Soloch odniósł się również do zamachów terrorystycznych.

"Państwo Islamskie głosi ideologię wrogą państwom z kręgu cywilizacji chrześcijańskiej czy też – jak to niektórzy wolą – postchrześcijańskiej" — powiedział szef BBN.

"Terroryści atakują nie tylko państwa demokratyczne, ale również państwa o innych ustrojach" — zaznaczył.


gah/ak

[fot. PAP/Jakub Kamiński]

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook