Jedynie prawda jest ciekawa


Soloch ocenia dymisję doradcy Donalda Trumpa

14.02.2017

Szef BBN uspokaja, że dymisja doradcy prezydenta Trumpa nie wpłynie negatywnie na relacje polsko-amerykańskie.

Niezależnie, kto stał za tą dymisją, na razie widzimy, że polityka amerykańska jest niezmienna. Nie widać zwrotu niekorzystnego dla nas - powiedział szef BBN Paweł
Soloch, pytany o dymisję doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna.

"Jeśli argumentem za dymisją Flynna były zbyt bliskie, czy niewłaściwie relacje z Rosjanami, to pokazuje to, że  (...) Stany Zjednoczone nie zmieniły swojej polityki wobec tego kraju po wyborze nowego prezydenta" - ocenił Paweł Soloch we wtorek w RMF FM. Dodał, że jeżeli rzeczywistym powodem dymisji były kontakty z ambasadą rosyjską, bo obala tezę o "filorosyjskości Donalda Trumpa".

Zapytany o to, czy rezygnacja Flynna nie jest dla Polski kłopotem, bo Flynn "miał nam załatwić wizytę prezydenta Trumpa w Polsce", Soloch odpowiedział, że zaproszenie dla amerykańskiego przywódcy do odwiedzenia naszego kraju zostało złożone na ręce pełniącego wówczas obowiązki Flynna. "Zaproszenie zostało przyjęte nie przez Flynna, tylko przez administrację amerykańską" - podkreślił szef BBN.

Dodał, że on by spojrzał na tę sprawę inaczej. "Niezależnie kto stał za tą dymisją (...)  na razie widzimy, że polityka amerykańska jest niezmienna. Nie widać tego zwrotu niekorzystnego dla nas, który wiele osób wieściło" - powiedział.

MW/PAP

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook